Світова легка атлетика: українка Махуших виграла золото, а голландка «вкрала» жіночу естафету | Новини легкої атлетики

Світова легка атлетика: українка Махуших виграла золото, а голландка «вкрала» жіночу естафету |  Новини легкої атлетики

Махуших, яка минулого року втекла від російських бомбардувань свого рідного міста Дніпро, виграла золото у стрибках у висоту серед жінок.

Українка Ярослава Махушик заробила своїй зруйнованій війною країні першу золоту медаль на Чемпіонаті світу з легкої атлетики, вигравши стрибки у висоту серед жінок у Будапешті.

Махуших, яка минулого року втекла від російських бомбардувань свого міста Дніпро, у неділю досягла найкращого результату в 2,01 метра за золото.

Чинна чемпіонка Елеонор Паттерсон завоювала срібну медаль із найкращою дистанцією 1,99 метра після підрахунку своєї австралійської напарниці Ніколи Олеслігерс.

«Я дуже пишаюся тим, що виграв це золото для своєї країни, я не можу дочекатися, щоб повернутися і показати цю медаль своєму тренеру», — сказав Махуших.

“Я [had] Здобути це золото для своєї країни та для всього українського народу, який досі бореться за мир в Україні та за нашу незалежність.

«Завдяки їм ми маємо цю унікальну можливість конкурувати на міжнародній арені та піднімати свій прапор».

21-річна дівчина не здобула золото на минулорічному Чемпіонаті світу в Юджині, програвши Паттерсон за результатами відліку, такого ж результату вона досягла в Досі в 2019 році.

Через війну минулого року українська спортсменка була змушена здійснити шестиденну подорож автомобілем до Белграда, де вона додала титул чемпіонки світу зі стрибків у висоту в приміщенні до вже здобутих двох срібних медалей світу та бронзи Олімпійських ігор.

READ  Український олімпієць Юрій Шпан продає на аукціоні медалі для допомоги військовим

«Я був одним із найкращих стрибунів у висоту за останні кілька років, і я так сильно хотів офіційно стати найкращим у світі сьогодні перед кожним своїм стрибком.

«Завтра ми почнемо наступний етап нашої підготовки. Я з нетерпінням чекаю отримання ще одного титулу на Олімпіаді в Парижі.

Золото Магуших у неділю стало другою медаллю України на турнірі після того, як Марина Бек-Романчук виграла срібло у жіночому потрійному стрибку.

Чудовий біг Пола викрадає золото

Фемке Бьол з Нідерландів, подолавши 20-метрову відставання на дистанції, завоювала перемогу протягом багатьох років і посіла перше місце в жіночій естафеті 4 х 400 метрів.

Це була остання гонка дев’ятиденної гонки на легковій атлетиці, і вона з лишком компенсувала помилку найкращого спринту та бар’єрного бігу країни. У цій зустрічі вона боролася за те, що виглядало як певна медаль, коли вона впала на фініші комбінованої естафети 4×400.

Голландка Фемке Бохл починає опорний етап на шляху до золотої медалі [Petr David Josek/AP Photo]

Увечері медалі не було, і всі ознаки вказували на третє місце, коли Пол підхопив естафету, щоб пробігти останнє коло в неділю.

За 300 метрів до фінішу Пол не опинився в одному кадрі камери з двома лідерами — ямайкою Стейсі-Енн Вільямс і британкою Ніколь Єргін.

За півкола до фінішу Пол відстав від Єргіна на п'ять кроків.

За 100 метрів до фінішу її товариші по команді були в захваті від перспективи третього місця.

READ  Ексцентричний і важкий удар, Усьєк-важкий суперник Джошуа

«Чесно кажучи, я була дуже рада отримати бронзу», — сказала Кетлін Пітерс, яка бігла другий етап.

У Павла цього не було.

“Я хотів бути терплячим, але в останні кілька метрів я сказав: “Ні, ми повинні прийняти це”, – сказав Пол.

23-річна дівчина сказала, що її мотивація для того, щоб досягти максимуму, була простою: «Це ваша команда», — сказав Пол. «Я мав на увазі, що я втомився, але перед тобою стоять люди, які бігають досить глибоко.

Під час фінішу, який спонукав коментаторів перегонів сказати: «Фемке Бол вкрала останню золоту медаль у Нідерландів», Фемке змусила своїх товаришів по команді та глядачів дивитися з недовірою.

Турнір завершився тим, що Сполучені Штати очолили медальну таблицю з 29 медалями (12 золотих), випередивши Канаду, Іспанію, Ямайку та Кенію.