Найкраща стрибунка у висоту України виграла для своєї країни золото на Чемпіонаті світу

Будапешт Війна з Росією нині нависла над олімпійським світом так само, як і будь-де. Тож, мабуть, було доречно, що остання людина, яка стояла у фіналі в останній день Чемпіонату світу з легкої атлетики, була з України.

Мабуть, було б ідеально, щоб Ярослава Магуших завершила цей захід золотою медаллю, що висіла на шиї.

Найкраща українська стрибунка у висоту, символ надії для її зруйнованої війною країни та виклик тим, хто хотів її знищити, виграла чемпіонат у неділю. Вона стрибнула на 2,01 метра (6 футів 7 дюймів), щоб завершити захоплюючий вечір на трасі та на полі.

«Нарешті я отримала свою золоту медаль», — сказала вона про перший чемпіонський титул своєї країни з 2013 року, коли змагання проходили в Москві. «Це надзвичайно важливо зараз для моєї країни».

Останній стрибок цього вечора Махошех відбувся всього за кілька секунд після голландської чемпіонки з бар'єрів Фемке Болл, яка впала і Це коштувало її країні Вона завоювала медаль наприкінці змішаної естафети 4×400 у вечір відкриття, подолавши 20-метровий дефіцит, залишившись близько 80 метрів, щоб принести голландцям перемогу в жіночій версії гонки.

Спостерігати за тим, як Пол пробігає повз британського бігуна, потім бігуна з Ямайки, а потім перетинає фінішну лінію лідируючим, було найзахопливішими 20 секундами дев’ятиденного змагання в Будапешті, який знаходиться лише за декілька хвилин льоту від української столиці. Київ.

Але це ніщо в порівнянні з театром, який показувала Махушик протягом двох годин на сцені. Її присутність тут була свідченням її мужності, наполегливості та допомоги, яку вона отримувала звідусіль.

21-річна дівчина, яка носила синьо-жовту підводку для очей, як прапор своєї країни, мала зробити позначку на очах. Вона швидко їде з рідного міста Дніпро Коли почалася війна. Вона сказала, що бачила артилерійські снаряди, коли їхала в машині, виходячи.

READ  Україна перемогла Францію, як Англія перемогла Португалію на чемпіонаті Європи серед молоді до 21 року

Вона тренувалася в Німеччині, а останнім часом у Бельгії, де також живуть її мати, сестра та племінниця. У Дніпрі залишається її батько. У лютому в Україні померла її бабуся.

Вона була вдома лише один раз — на початку цього року — і сподівається повернутися знову, коли сезон на треку закінчиться. Дніпро було відносно безпечним на початку боїв, але згодом став ціллю війни.

«Психічно це дуже важко», — сказала вона. «Але мене дуже підтримують мої тренери, уболівальники та друзі. Вони кажуть мені, що ти представляєш нашу країну і повернешся до нас».

Махуших був одним із 29 українських спортсменів, які цього тижня пройшли відбір на чемпіонат світу в Угорщині, де напередодні ввечері жовто-блакитні вогні залили стадіон. Це була перша золота медаль для України та друга в загальному заліку, додавши срібло, яке Марина Пек-Романчук здобула двома вечорами раніше в потрійному стрибку.

Росія та Білорусь були виключені з основних змагань, рішення ухвалив президент IAAF Себастьян Коу, чий спорт є одним із небагатьох, хто займає таку жорстку позицію проти росіян.

«Ой, мене задихає», — сказав Ко про те, що українські спортсмени останні 18 місяців блукали по світу в пошуках місця для тренувань і проживання. «Я не можу уявити, що буде для українських спортсменів, коли вони зіткнуться з цією сценою».

Махуших здобула перемогу, стрибнувши на два сантиметри вище за австралійку Елеонор Паттерсон, яка перемогла її минулого року на чемпіонаті світу в Юджині, штат Орегон. Здобувши золоту медаль, Махуших встановив максимальний показник 2,07, щоб спробувати встановити особистий рекорд.

Двічі програвши, вона дочекалася кінця приголомшливого камбеку Пола, щоб зробити останню спробу. Коли Болл і її товариші по команді святкували на трасі, Махуших не змогла прибрати місце.

READ  Пересаджений український юнак був визнаний Гравцем року за версією Футбольної асоціації в Ебботсфорді

Все-таки це була перемога, і через кілька хвилин вона посміхалася, високо тримала прапор своєї країни та чекала на свою медаль. Її історія може стати однією з найгостріших наступного року на Олімпіаді в Парижі, де деякі види спорту розглядають можливість дозволити росіянам брати участь, але не на треку.

«Я не думаю про майбутнє чи про те, що може статися», — сказала вона. «Ось що зараз важливо».

Серед інших переможців дня був Віктор Кіплангат з Уганди в чоловічому марафоні. Нірадж Чопра з Індії в метанні списа. Вініфред Мутілі Яфі з Бахрейну в бігу з перешкодами серед жінок; Норвежець Якоб Інгебрігтсен на дистанції 5000 метрів серед чоловіків і Мері Мора з Кенія на дистанції 800 метрів серед жінок, а третє місце посів американець Атінг Мо.

Американці виграли естафету 4×400, принісши американцям свою 29-ту медаль чемпіонату, у тому числі 12 золотих.

Україна отримала таку, яку розділять усі в країні.

Махуших сказала, що у неї були друзі, члени великої спортивної сім’ї України, які загинули на війні – це обнадійливий факт, який ставить у перспективу реальні небезпеки спорту.

Вона також добре знає, наскільки силові види спорту можуть підняти моральний дух у країні, яка потребує будь-якої підтримки, яку вона може отримати, оскільки бої тривають понад 18 місяців.

«Зараз важливо показати світові, що ми продовжимо боротися за нашу незалежність», – сказала вона. “Ми знаємо, що виграємо це. Але яку ціну ми заплатимо?”