Україна і Грузія переходять на євро спорт

AP:

Україна та Грузія прямують до Чемпіонату Європи 2024 року після вчорашньої драматичної перемоги у емоційному відбірковому раунді.

Низький удар Михайла Модріча на 84-й хвилині приніс Україні перемогу над Ісландією з рахунком 2:1 і другу пізню перемогу в кваліфікації для команди, яка представляє охоплену війною країну.

«Домашній» матч для України був зіграний у нейтральній Польщі, оскільки міжнародні матчі не можна було проводити в Києві з міркувань безпеки під час російського військового вторгнення. Українські вболівальники підняли жовто-блакитні банери з критикою Росії та її президента Володимира Путіна на стадіоні у Вроцлаві.

Грузинська зірка Хвіча Кварацхелія вперше візьме участь у великому турнірі на Євро-2024 після перемоги над Грецією з рахунком 4:2 по пенальті. Матч вийшов напруженим і напруженим, з рахунком 0:0, у галасливій атмосфері Тбілісі.

Бурхливі святкування побачили, як тисячі вболівальників Джорджії з 50-тисячного натовпу на Національному стадіоні ринули на стадіон, дехто піднявся на стійки воріт, щоб сісти на поперечину.

Склад збірної Німеччини на Євро-2024 з 24 країн був остаточно визначений, коли Польща перемогла з рахунком 5:4 по пенальті у фіналі в Кардіффі.

Польща зіграє у складній четвертій групі з Францією, Нідерландами та Австрією.

Україна потрапила в шосту групу з Бельгією, Румунією та Словаччиною.

Грузія кваліфікується до групи F, де зустрінеться з Кріштіану Роналду, Португалією, Туреччиною та Чехією.

Турнір Євро-2024 пройде в 10 містах Німеччини з 14 червня по 14 липня.

Два роки тому Україна не змогла вийти у відбірковий турнір ЧС-2022, врешті-решт програвши Уельсу з командою, психологічно виснаженою через чотири місяці після вторгнення на батьківщину.

READ  Гуджарат хоче повідомити нам, хто має стати наступним КМ, каже Кейрівал, оприлюднює номер телефону та електронну адресу для надсилання пропозицій

Цього разу Україні не було відмовлено, і вона двічі виходила вперед протягом п’яти днів у другому таймі та забила пізній гол, щоб перемогти з рахунком 2-1. Минулого тижня команда Сергія Реброва програвала в Боснії та Герцеговині до 85-ї хвилини з рахунком 1:0.

У матчі, повному приголомшливих голів, Ісландія вийшла вперед на 30-й хвилині завдяки удару Альберта Гудмундссона.

Віктор Циганков зрівняв рахунок на 54-й хвилині з-за меж штрафного майданчика Ісландії, неподалік того моменту, коли вінгер «Челсі» Модріч через 30 хвилин виграє матч.

Україна розпочинає свою кампанію зіткненням із Румунією в Мюнхені 17 червня, потім зіграє зі Словаччиною в Дюссельдорфі 21 червня та першою сіяною Бельгією 26 червня в Штутгарті.