Україна перемогла Францію, як Англія перемогла Португалію на чемпіонаті Європи серед молоді до 21 року

Георгій Судаков святкує гол у ворота Франції (МІХАЙ БАРБУ)

Георгій Судаков забив двічі, коли Україна в неділю відстала від Франції з рахунком 3:1 у Румунії в останньому чвертьфіналі Чемпіонату Європи серед молоді до 21 року.

Раніше Ентоні Гордон забив переможний гол, коли збірна Англії, яка ще не пропустила гол на турнірі, обіграла Португалію з рахунком 1:0 у Кутаїсі, Грузія, і вийшла до чотирьох останніх.

У Клуж-Напока, Румунія, Франція вийшла вперед на 30-й хвилині, коли Бредлі Баркула знайшов простір у штрафному майданчику українців і перекинув м’яч на Раяна Ширкі, який відбив захисника та завдав удару у сітку.

Україна вела в перерві, підкріплюючись парою натхненників із зірки «Челсі» Михайла Модріча.

На 30-й хвилині Модріч підрізав захисників Франції у штрафному майданчику, коли П’єр Калулу пройшов у ворота. Модріч впав. Судаков реалізував пенальті.

Через десять хвилин влучна передача Мудрика зі своєї половини знайшла Судакова, який вивів Україну вперед.

У другому таймі Україна, досвідченіша за французів, вдало пішла вперед.

Модріч ледь не дав ще одну іскру, влучним довгим пасом на Олександра Назаренка, який не зміг реалізувати.

Артем Бондаренко відзначився на 85-й хвилині, на той момент Модріч пішов і вся Франція була на межі нокауту.

Модріч відчував труднощі після свого переходу в Челсі за 100 мільйонів євро (88 мільйонів фунтів стерлінгів), але каже, що почувається комфортніше в Україні, команді, наповненій його колишніми одноклубниками з донецького Шахтаря.

«Коли ти граєш зі своїми товаришами по команді, які також є твоїми друзями, ти можеш грати по-іншому. Коли тренер довіряє тобі на 100 відсотків, ти можеш багато зробити», – сказав він.

READ  В Україні урочисто відкрито пам'ятник жертвам Бабиного Яру

На початку гри вечора нападник «Ньюкасла» Гордон фінішував першим після пенальті від гравця «Ноттінгем Форест» Моргана Гіббса-Вайта на 34 хвилині.

«Ось що буває, коли навколо тебе чудові гравці», — сказав Гордон на прес-конференції.

“У вас будуть шанси, і це залежить від мене, щоб завершити їх. Ймовірно, я повинен був скористатися ще одним або двома шансами, про що я трохи засмучений”.

Англія створила найкращі моменти в першому таймі, але не пощастила після перерви. Португалія тривалий час оточувала штрафний майданчик збірної Англії, але наблизилася лише до удару головою у поперечину форварда Енріке Араухо з Бенфіки.

Воротар «Манчестер Сіті» Джеймс Траффорд і його захист впоралися, щоб зберегти свій ідеальний рекорд у Чемпіонаті. Англія ще не пропустила гола в чотирьох матчах на турнірі.

І Гордон сказав, що тиск з боку Португалії може бути корисним для Англії.

«У нас не було такого шансу показати, що ми маємо таку сторону нашої гри, і сьогоднішній вечір настає, і ми, безумовно, довели себе в цьому».

У середу в півфіналі Англія зустрінеться з Ізраїлем у Батумі в матчі-реванші свого групового матчу, який Англія виграла з рахунком 2-0.

В іншому півфінальному матчі Україна зустрінеться з Іспанією в Бухаресті.

Вийшовши до чвертьфіналу, Україна, Іспанія та Ізраїль вийшли на футбольний турнір на Іграх у Парижі-2024. Окремої олімпійської футбольної збірної Англія не має.