Ізраїль знімається з ЧЄ-2024, а на Україну чекає драматичне протистояння

Складний момент: реакція ізраїльтянина Ерана Захаві, коли він не реалізував пенальті (Аттіла Кеспендик)

Надії Ізраїлю вперше потрапити на Чемпіонат Європи з футболу на тлі кривавого конфлікту на рідній землі розвіялися після поразки від Ісландії з рахунком 4:1 у четвер, а зруйнована війною Україна продовжила свій шлях до фіналу після останнього… задихатися повернення.

Через триваючий конфлікт із ХАМАС ізраїльський матч було перенесено на Будапешт, і їхні надії вийти у фінал будь-якого великого змагання вперше після чемпіонату світу 1970 року мали впевнений старт.

Через півгодини Даніель Лео Гретарссон отримав штраф за те, що збив Ерана Захаві.

Ветеран ізраїльського нападника зібрався, щоб пробити пенальті повз Хакона Вальдмарссона в матчі з Ісландією.

Але перевага тривала менше 10 хвилин, коли гравець «Дженоа» Альберт Гудмундссон забив зі штрафного, щоб зрівняти рахунок.

Лише за три хвилини до кінця першого тайму Ісландія, яка вийшла до чвертьфіналу чемпіонату Європи 2016 року, вийшла вперед.

Ґудмундссон подав кутовий, а півзахисник Арнор Інгве Траустассон був на місці, щоб пробити м’яч після того, як він відлетів від воріт і влучив у ізраїльського воротаря Омрі Глейзера.

Ізраїльський гравець Рой Ревіво був вилучений з поля на 73-й хвилині, але потім його команда мала чудову нагоду зрівняти рахунок, коли Гудмундур Торарінссон отримав штраф за гру рукою.

Однак цього разу Захаві пробив у ворота, і Ісландія швидко змусила його заплатити пенальті.

На 83-й хвилині після потужного старту Гудмундссон забив другий гол у матчі, а з часом оформив хет-трик.

“Це дуже прикро, – сказав Глейзер. – Ми були на один гол вперед, а потім пропустили два легких голи до кінця першого тайму”.

“Зовсім непросто, коли гра йде 11 проти 10, і іноді ти пропускаєш пенальті, це частина футболу. Тоді ми ставимо більше. Ми програли, і ми повинні дивитися в дзеркало, що ми зробили добре, а що у нас не вийшло». “

Тепер Ісландія зустрінеться з Україною у вівторок, переможець якої отримає право до фіналу чемпіонату світу цього літа в Німеччині.

“Нам не вистачало голів на початку кваліфікації минулого року, а тепер Альберт Гудмундссон повернувся і показав, що він є гравцем вищого класу”, – сказав тренер збірної Ісландії Еге Харейді.

Надії України пройти кваліфікацію на наступний чемпіонат Європи залишилися живими після захоплюючої та дуже пізньої перемоги над Боснією та Герцеговиною 2-1 у Зениці.

Захисник Аммар Дедіч завдав потужного удару незадовго до години, коли невдалий Микола Матвієнко відбив м'яч у власні ворота, і Боснія вийшла вперед.

Але два голи за чотири хвилини в тупикових обмінах принесли Україні перемогу.

На 85-й хвилині Роман Яремчук, який вийшов на заміну, після чудового пасу Йохіма Конуплії зрівняв рахунок і зрівняв рахунок.

Артем Довпік, чиї голи наблизили «Жирону» до місця в Лізі чемпіонів Іспанії, забив головою переможця для України за дві хвилини до кінця.

Наставник збірної України Сергій Ребров зазначив: «Наші гравці хотіли перемогти і атакували, як могли».

– Уельс зустрічається з Польщею –

Уельс зіграє з Польщею за місце у фіналі після перемоги над Фінляндією в Кардіффі з рахунком 4:1.

Команда Роба Пейджа виграла у два голи завдяки голам Девіда Брукса та Неко Вільямса.

Теему Пуккі скоротив відставання перед кінцем першого тайму, але Бреннан Джонсон і Деніел Джеймс забили в другому таймі, щоб зберегти мрії Уельсу.

READ  Президент Міжнародного олімпійського комітету заявив, що російські спортсмени, які не підтримують вторгнення в Україну, можуть повернутися до змагань

Уельс, який претендує на кваліфікацію на третій поспіль чемпіонат Європи, зустрінеться з Польщею у фіналі плей-офф у Кардіффі у вівторок.

Польща, яка вчетверте поспіль прагне взяти участь у Чемпіонаті Європи, розгромила Естонію з рахунком 5:1 завдяки голам Пшемислава Франковського, Пйотра Зєлінського, Якуба Пйотровського, Ніколи Залевського та Себастьяна Шиманського.

Естонія була змушена грати з десятьма гравцями більше години після того, як Максим Паскуці отримав червону картку за фол проти Залевського.

Грузія, яка намагалася вперше потрапити у фінал великого турніру, обіграла Люксембург з рахунком 2:0 у Тбілісі.

Обидва голи забив Бодо Зевзевадзе, який також влучив у каркас воріт. У Грузії не було зіркового нападника Наполі Хвіча Кварацхілія, якого дискваліфікували.

Наступного вівторка вони зустрінуться з чемпіонами 2004 року Грецією, щоб потрапити у фінал Німеччини.

Збірна Греції була значно сильнішою за свою казахстанську колегу в Афінах, де перемогла з рахунком 5:0, а команда тренера Гаса Пойє забила чотири голи в перші 40 хвилин.