Україна приєдналася до Польщі та Грузії у відбіркових матчах Євро-2024

<فئة="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/players/1712360/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:Mykhailo Mudryk;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0"سجل >Михайло Модріч</a> Пізній переможець: Україна обіграла Ісландію та кваліфікувалася на Євро-2024 (Сергій Гапон) /media.zenfs.com/en/afp.com/edfb7bb1f6b5e668b1c1c4882820d8f7″ data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res /1.2/l3DxdYue2UV6F35Qvf9qkA–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MD toPTY0MA–/https:// media.zenfs.com/en/afp.com/edfb7bb1f6b5e668b1c1c4882820d8f7″/><button class=
Михайло Модріч забив пізній переможний гол, коли Україна обіграла Ісландію та вийшла на Євро-2024 (Сергій Гапон)

Україна у вівторок обіграла Ісландію в плей-офф за вихід на Євро-2024, тоді як Польща забезпечила собі місце у фіналі, перемігши Уельс у серії пенальті, а Грузія кваліфікувалася на свій перший великий турнір.

Українці мали на меті кваліфікуватися на свій перший турнір після російського вторгнення в країну два роки тому, і вони зробили це, перемігши Ісландію з рахунком 2:1 у матчі у польському місті Вроцлав.

Альберт Ґудмундссон змусив замовкнути натовп у місті з великою кількістю українських біженців, вивівши Ісландію вперед через півгодини.

Ісландія з населенням менше 400 000 людей сподівалася повернутися до фіналу турніру, де вона дійшла до чвертьфіналу в 2016 році.

Однак Україна, яка вийшла до чвертьфіналу ЧЄ-2020, зрівняла рахунок через дев'ять хвилин після закінчення першого тайму завдяки чудовому голу іспанця “Жирони” Віктора Циганкова.

Наближався додатковий час, коли Україна забила переможний гол за шість хвилин до кінця, коли гравець “Челсі” Михайло Модріч пробив прямим ударом з меж штрафного майданчика.

«Дякую, хлопці! Дякую, команда! За чудові емоції всієї країни. За важливу перемогу та вихід на чемпіонат Європи. Ще раз довести: коли українці стикаються з труднощами, але не здаються і продовжують боротися, Українці однозначно виграють», – написав президент України Володимир Зеленський на X.

Після того, як Україна ледве втратила можливість потрапити до своєї групи у відбірковому матчі проти Італії та була змушена вийти в плей-офф, тепер Україна може з нетерпінням чекати Чемпіонату Європи, який розпочнеться в Німеччині 14 червня.

Вони увійдуть до групи E разом із Бельгією, Словаччиною та Румунією та матимуть амбіції пройти до 1/16 фіналу.

– Страждання за Уельс і Грецію –

Польща потрапила до складної четвертої групи чемпіонату Європи разом із Францією, Нідерландами та Австрією після перемоги над Уельсом у напруженій серії пенальті в кінці фінального матчу в Кардіффі.

Матч закінчився з рахунком 0:0 після 90 хвилин, а також не було голів у додатковий час, який закінчився тим, що Уельс видалив Кріса Мефама за другу жовту картку.

У високоякісній серії пенальті, яка розпочалася з того, що Роберт Левандовскі реалізував перший удар поляка, було реалізовано дев’ять результативних пенальті, після чого Даніель Джеймс був заблокований, і Уельс програв з рахунком 5-4.

Третього чемпіонату Європи поспіль для збірної Уельсу, яка в 2016 році дійшла до півфіналу, не буде, але Польща буде присутня в п'ятому континентальному фіналі поспіль.

Тренер Уельсу Роб Пейдж сказав S4C: “Це важка гра, це те, що я сказав гравцям, один удар ногою до кваліфікації. Це боляче”.

Раніше Грузія увійшла в історію, вигравши і пройшовши кваліфікацію на великий міжнародний турнір вперше після того, як країна, розташована в Кавказькому регіоні, з населенням 3,7 мільйона осіб, отримала незалежність від Радянського Союзу в 1991 році.

Вони перемогли Грецію з рахунком 4-2 по пенальті після нічиєї 0-0 в кінці додаткового часу в Тбілісі, в результаті чого радісні вболівальники штурмували поле на стадіоні імені Бориса Пайшадзе.

Ніка Квквескірі забив вирішальний пенальті для Грузії після того, як Тасос Бакасетас і Йоргос Джакумакіс не змогли забити з пенальті у Греції.

Несподіваний чемпіон Європи 2004 року, поразка Греції означає, що вона чекає кваліфікації на свій перший великий турнір після Чемпіонату світу 2014 року.

Грузія, яка займає 77-е місце в світовому рейтингу і яку тренує колишній французький крайній захисник Віллі Саньоль, приєднається до Туреччини, Португалії та Чехії в групі F чемпіонату Європи.

«Я заплачу за те, що почуваюся сьогодні», — сказав Саньоль після матчу англійською.

Вони ніколи раніше не наближалися до кваліфікації, навіть програли в плей-оф на тій самій стадії свого останнього євротурніру, програвши вдома Північній Македонії з рахунком 0:1 у 2020 році.