Україна, Грузія та Польща вийдуть на Євро-2024 після пізньої відбіркової драми

Україна знайшла ще одного пізнього переможця в іншій перемозі. Грузія та Польща витримали нерви в серії пенальті. На чемпіонат Європи поїдуть усі.

24 країни Склад збірної на Євро-2024 Турнір завершився у вівторок трьома відбірковими матчами плей-оф, що додало східноєвропейського відтінку турніру, який розпочнеться 14 червня в Німеччині.

Низький удар Михайла Модріча на 84-й хвилині приніс Україні перемогу над Ісландією з рахунком 2:1 і другу пізню перемогу у кваліфікації для команди, яка представляє охоплену війною країну.

«Домашній» матч для України був зіграний у нейтральній Польщі, оскільки міжнародні матчі не можна було проводити в Києві з міркувань безпеки під час військового вторгнення Росії, команді якої УЄФА заборонив намагатися пройти кваліфікацію.

Українські вболівальники підняли жовто-блакитні банери з критикою Росії та її президента Володимира Путіна на стадіоні у Вроцлаві.

Український півзахисник Олександр Зінченко сказав: «Велике спасибі нашим уболівальникам, вони неймовірно допомогли нам у ці важкі часи».

Грузія та її зірка Хвіча Кварацхелія вперше візьмуть участь у великому турнірі на чемпіонаті Європи 2024 року після перемоги над Грецією з рахунком 4:2 по пенальті. Матч вийшов напруженим і напруженим, з рахунком 0:0, у галасливій атмосфері Тбілісі.

Бурхливі святкування побачили, як тисячі вболівальників Джорджії з-поміж 50 000 глядачів на Національному стадіоні вийшли на поле, а деякі піднялися на стійки воріт, щоб сісти на поперечину.

Польща стала останньою командою, яка забронювала путівку до Німеччини, обігравши Уельс 5-4 по пенальті, також у Кардіффі, після нульової нічиєї 0-0.

Капітан збірної Польщі Роберт Левандовскі, який забив перший пенальті в серії, ледве міг дивитися на гру, коли його власний воротар Войцех Щесни відбив останній пенальті Дена Джеймса.

READ  Україна вважає російські книги та музику останнім культурним відривом від Москви

«Це дуже важливо, тому що я, напевно, завершив би свою міжнародну кар'єру сьогодні ввечері, якби ми програли», — сказав Чесні.

Польща зіграє у складній четвертій групі з Францією, Нідерландами та Австрією.

Україна потрапила в шосту групу з Бельгією, Румунією та Словаччиною.

Грузія кваліфікується до групи F, де зустрінеться з Кріштіану Роналду, Португалією, Туреччиною та Чехією.

Турнір Євро-2024 пройде в 10 містах Німеччини з 14 червня по 14 липня.

Момент України

Два роки тому Україна не змогла вийти у відбірковий турнір ЧС-2022, врешті-решт програвши Уельсу з командою, психологічно виснаженою через чотири місяці після вторгнення на батьківщину.

Цього разу Україні не було відмовлено, і вона двічі виходила вперед протягом п’яти днів у другому таймі та забила пізній гол, щоб перемогти з рахунком 2-1. Минулого тижня команда Сергія Реброва програвала в Боснії та Герцеговині до 85-ї хвилини з рахунком 1:0.

У матчі, насиченому приголомшливими голами, Ісландія вийшла вперед на 30-й хвилині Альберт Гудмундсон Чистий постріл.

Віктор Циганков зрівняв рахунок на 54-й хвилині з-за меж штрафного майданчика Ісландії, біля штрафного майданчика. Вінгер Челсі Модріч Він виграє матч через 30 хвилин.

Україна розпочинає свою кампанію зіткненням із Румунією в Мюнхені 17 червня, потім зіграє зі Словаччиною в Дюссельдорфі 21 червня та першою сіяною Бельгією 26 червня в Штутгарті.

Грузія піднімається

Грузинські футболісти вже були чемпіонами Європи – у складі Радянського Союзу, який виграв перший титул у 1960 році.

Тепер незалежна республіка отримала право творити власну історію футболу в Німеччині.

Вирішальний пенальті у вівторок забив вийшов на заміну Ніка Квіквескірі, який закрутив м'яч у правий кут і приніс Грузії перемогу з рахунком 4:2.

READ  Пряма трансляція Євро-2020: Новини збірної Англії - Данії та реакція Італії та Іспанії

Перший пенальті у збірній Греції відбив голкіпер грузин Георгій Мамардашвілі через капітана Тассоса Бакасетаса, а потім Йоргос Джакумакіс заблокував його удар мимо воріт.

Грузія розпочне свою кампанію з протистояння з Туреччиною 18 червня в Дортмунді, потім зіграє з чехами 22 червня в Гамбурзі, а завершить її проти Португалії, яку очолює Кріштіану Роналду, 26 червня в Гельзенкірхені на стадіоні Шальке.

Французький тренер збірної Грузії Віллі Саньоль добре знає регіон після дев’яти років гри за мюнхенську «Баварію».

Грузія слідувала за Північною Македонією, яка дебютувала на Євро-2020, йдучи шляхом, відкритим УЄФА для команди нижчого рейтингу, щоб вийти на велику сцену завдяки їхнім результатам у змаганні Ліги націй.

Грузія та Греція зіграли у фінальній стадії плей-офф, у якій брали участь лише команди, які показали хороші результати в групах третього рівня Ліги націй у 2022 році, перш ніж минулого року не потрапили до двох найкращих у традиційній відбірковій групі Чемпіонату Європи.

Левандовський IV

Польща брала участь у кожному чемпіонаті Європи з тих пір, як зірковий нападник Левандовскі дебютував за національну збірну в 2008 році, в тому числі разом з Україною приймала Чемпіонат Європи 2012 року.

Зараз йому 35 років, і він повинен повернутися, щоб очолити команду в Німеччині в групі, яка повинна мати на нього емоційний вплив.

Польща розпочне матч проти Нідерландів 16 червня в Гамбурзі, потім переїде до Берліна проти Австрії 21 червня, а завершить групу проти Франції 25 червня на стадіоні, де Левандовскі чотири роки виступав за Боруссію Дортмунд.