Токіо 2020: Як країни MENA виступали на Олімпіадах | Новини Олімпійських ігор

Від ударної перемоги туніського плавця Ахмеда Хефнауї на 400 м вільним стилем до гострого моменту, коли катарський стрибунець у висоту Моатаз Баршім запропонував поділитися золотом з італійцем Джанмарко Темпере, спортсмени з регіону Близького Східного Африки претендували на свою справедливу частку медалей на Олімпійських іграх цього року в Токіо.

Всього вони отримали 42 медалі, з них 12 золотих.

Аль -Джазіра дивиться на результати країн Близького Сходу та Північної Африки у Токіо 2020 року.

Туніс

18 -річний плавець Хефнауї вразив світ 25 липня, незважаючи ні на що, коли він перетнув фаворитів вільного стилю австралійця Джека Маклафліна та американку Кіран Сміт, щоб подарувати своїй країні першу і єдину золоту медаль на Іграх цього року.

Досягнення Хефнауї були ще більш вражаючими, враховуючи, що він мав найповільніший час у передостанньому раунді, проведеному напередодні.

У той день співвітчизник і дзюдоїст Мохамед Халіл Джендубі був близький до того, щоб вручити Тунісу золоту медаль, перш ніж програти італійцю Віто дель Акілі у категорії до 58 кг.

Марокко, Захід, захід сонця

Софіяне Ель Баккалі нагородила Марокко своїм першим золотом у бігу на 3000 метрів з бар’єрами, розгорнувшись у 8:08:90.

Марокко не бачило золота з часів перемог Хішама Ель Герруй в перегонах на 1500 і 5000 м в Афінах 2004 року.

Єгипет

Як і Марокко, Єгипет відставав від 17-річної посухи після того, як каратист Феріал Абделазіз виграв золоту медаль у жіночому куміте + 61 кг.

Її колега -каратистка Джанна Фарук напередодні виграла бронзову медаль Єгипту на куміте до 61 кг.

READ  Плей-офф Євро 2022: культовий нападник Ньютона Магель "надзвичайно схвильований" щодо плей-офф України

Ахмед Ель Генді виграв срібну медаль у сучасному чоловічому п’ятиборстві, ставши першим африканцем, який виграв медаль на Олімпійських іграх.

У тхеквондо Хедая Малак та Сайф Ісса виграли бронзову медаль у перегонах до 67 кг та -80 кг відповідно, тоді як Мохамед Ель-Саєд посів третє місце у категорії греко-римської боротьби до 67 кг.

Катар

Олімпіада в Токіо 2020 року стала кульмінацією десятиліття наполегливої ​​праці для катарського Мутаза Баршіма.

Посівши третє та друге місце на Олімпійських іграх у Лондоні 2012 та 2016 років, 30-річний катар зрештою здобув золоту медаль.

Ця медаль була поділена з італійцем Джанмарко Тампере після захоплюючого фіналу, в якому спортсмени розмістили найкращий кліренс у 2,37 метра.

Це була не перша золота медаль Катара на цьогорічних Іграх.

23-річний важкоатлет Фаріс Аль-Бах виграв першу в історії золоту медаль Катару після того, як домінував у ваговій категорії 96 кг серед чоловіків, встановивши нові рекорди у важкій вазі (225 кг) та загальному підйомі (402 кг).

З іншого боку, Шеріф Юнес та Ахмед Тежан піднялися на п’єдестал пошани, обігравши Латвію Мартінса Плавіньша та Едгарса за третє місце у чоловічому пляжному волейболі.

Туреччина

З загальною сумою 13 медалей Туреччина посіла перше місце в регіоні як виконавиця на літніх Іграх цього року.

Це включає дві золоті медалі, завойовані Бусіназ Сурмінеллі та Міті Газос у жіночому боксі у напівсередній вазі та стрільбі з лука, відповідно.

READ  Українець Михайло Модріч став останнім великим підписанням "Челсі" - Світ - Спорт

Каратека Самдан Ерай виграв срібло у категорії чоловіків до 67 кг, а бос Наз Какероглу посів друге місце у легкій ваговій категорії з боксу.

Королівство Саудівська Аравія

Саудівська Аравія мала завоювати свою першу золоту медаль у матчах цього літа після того, як каратист Тарік Хаміді вийшов у фінал чоловічої категорії до 75 кг.

Це було до тих пір, поки арбітр не скасував матч і не виключив Хаміді високим ударом по шиї іранця Саджада Джангзаде.

Хаміді продовжував підніматися на подіум – але це була не перша медаль, якої він прагнув.

Іран

Іран завоював сім медалей, з них три золоті.

Перший олімпієць Джавад Форі встановив новий олімпійський рекорд у 244,8 очка у чоловічому пневматичному пістолеті на 10 метрів, вимагаючи першої золотої медалі Ірану в історії Олімпіади.

Після того як Саудівська Аравія Тарік Хаміді була дискваліфікована за атаку без нагляду, Саджід Джангзаде взяв золото у фіналі карате серед чоловіків вагою до 75 кг.

Боєць Мухаммед Реза Гірей переміг українця Парвіза Насіпова та здобув титул грецької греко-римської боротьби вагою 67 кг. 21-річна дівчина завоювала першу золоту медаль Ірану на змаганнях з боротьби.

Йорданія

Салех аль-Шарбаті вручив Йорданії свою другу олімпійську медаль після того, як посів друге місце у тхеквондо до 80 кг.

Абдул Рахман аль-Мустафа підняв цю цифру до трьох після того, як виграв бронзову медаль у чоловічому карате вагою 67 кг.

READ  Канадка Габріела Дабровскі потрапляє в рідкісний одиночний матч на премії "Грампіанс"

два моря

Калкідан Джезахін з Бахрейну завоював першу медаль королівства на Олімпійських іграх у Токіо після того, як завоював срібну медаль на 10 000 м серед жінок.

Калкідан пробіг вражаючу гонку, щоб закінчити гонку з часом 29: 56,18 позаду голландця Сівана Хасана.

Сирія

Важкоатлет Ман Асаад виграв бронзову медаль Сирії у ваговій категорії +109 кг, єдину сирійську медаль цього року.

27-річний хлопець записав вагу 190 кг у класі вирвання, а потім зробив з кращою вагою 234 кг, загалом 424 кг.

Кувейт

57-річний Абдулла аль-Рашиді завоював бронзову медаль для Кувейту у змаганнях зі стрільби зі скелету.

Це була друга олімпійська медаль Рашіді, але це була перша його країна після того, як кувейтським спортсменам не дозволили представляти країну на Ріо -2016.

У змаганні проти молодших стрільців він вдарив 46 із 60, щоб легко завоювати свою другу бронзову медаль поспіль.

Ізраїль

Ізраїль завоював чотири медалі: дві золоті та дві бронзові.

Артем Долгоп’ят виграв країні свою другу золоту медаль, але вона перша в художній гімнастиці.

Ліной Ашрам також завоювала золоту медаль у багатоборстві з художньої гімнастики, набравши загалом 107,8 очка і обігравши триразову чемпіонку світу та фаворита важкої золотої медалі, росіянку Діну Аверіну, а також її сестру-близнючку Аріну, дворазового світу одиночки. чемпіон.