Світова легка атлетика: українка Махоших виграла золото, а голландка “вкрала” жіночу естафету | Новини легкої атлетики

Світова легка атлетика: українка Махоших виграла золото, а голландка “вкрала” жіночу естафету |  Новини легкої атлетики

Махуших, яка минулого року втекла від російських бомбардувань свого рідного міста Дніпро, виграла золото у стрибках у висоту серед жінок.

Українська спортсменка Ярослава Махушек завоювала першу золоту медаль своєї країни, яка постраждала від війни, на Чемпіонаті світу з легкої атлетики, вигравши стрибки у висоту серед жінок у Будапешті.

Махосіх, яка минулого року втекла від російських бомбардувань свого рідного міста Дніпро, у неділю досягла найкращого результату – 2,01 метра, щоб отримати золото.

Чинна чемпіонка Елеонор Паттерсон виграла срібну медаль, показавши найкращу відстань 1,99 метра після того, як її відрахувала друга австралійка Нікола Олеслігерс.

“Я дуже пишаюся тим, що виграв це золото для своєї країни. Я не можу дочекатися, щоб повернутися і показати цю медаль своїм тренерам”, – сказав Махошейх.

“Я [had] Здобути це золото для своєї країни та для всього українського народу, який досі бореться за мир в Україні та за нашу незалежність.

«Саме завдяки їм ми маємо унікальну можливість конкурувати на міжнародній арені та піднімати свій прапор».

21-річна дівчина не виграла золоту медаль на Чемпіонаті світу минулого року в Юджині, програвши Паттерсон у зворотному відліку, такого ж результату вона досягла в Досі в 2019 році.

Через війну минулого року українці довелося здійснити шестиденну поїздку на автомобілі до Белграда, де вона додала титул чемпіона світу у стрибках у висоту у приміщенні до своїх двох срібних медалей світу та бронзи Олімпійських ігор.

READ  Після заборони на проведення міжнародних змагань після війни в Україні Росія пропонує провести в ньому Ігри Шанхайської організації співробітництва з Індією.

“За останні кілька років я був одним із найкращих стрибунів у висоту, і я дійсно хотів бути офіційно найкращим у світі. Перед кожним моїм сьогоднішнім стрибком я казав собі, що маю виграти золото. Тільки золото.

“Завтра ми розпочнемо наступний етап нашої підготовки. Я з нетерпінням чекаю ще одного титулу з Олімпійських ігор у Парижі.

Золото Магуших у неділю стало другою медаллю України на чемпіонаті після того, як Марина Бек Романчук виграла срібло в жіночому потрійному стрибку.

Дивовижний біг Пола краде золото

Голландка Вемке Полл, перемігши впродовж багатьох років, закріпила турнір, подолавши 20-метровий дефіцит на ділянці та посіла перше місце в жіночій естафеті 4×400 метрів.

Це була остання гонка дев’ятиденної дистанції, і вона з лишком компенсувала помилку найбільших талантів спринту та бігу з перешкодами в країні. У цьому випадку вона боролася за те, що виглядало як безсумнівна медаль, коли вона впала на фініші в змішаній естафеті 4×400.

Голландка Фемке Болл починає опорний етап на шляху до золотої медалі [Petr David Josek/AP Photo]

Того вечора медалі не було, і всі ознаки вказували на третє місце, коли Пол підхопив естафету, щоб пробігти останнє коло в неділю.

За 300 метрів до кінця Пол не був в одному кадрі з двома лідерами, ямайкою Стейсі Енн Вільямс і британкою Ніколь Єргін.

За півкола до фінішу Пол відстав від Єргіна на п’ять кроків.

READ  Андрій Рубльов закликає до миру в російсько-українській війні перед фіналом у Дубаї проти Данила Медведєва

За 100 метрів до фінішу її товариші по команді були в захваті від перспективи посісти третє місце.

«Чесно кажучи, я була дуже рада отримати бронзу», — сказала Кетлін Пітерс, яка бігла другий етап.

У Павла цього не було.

“Я хотів бути терплячим, але в останні кілька метрів я сказав: “Ні, ми повинні взяти це”, – сказав Пол.

23-річна дівчина сказала, що мотивація для того, щоб вдарити її до кінця, була простою: «Це ваша команда», — сказав Пол. “Я маю на увазі, що я втомився. Моє тіло не почувалося добре, але перед тобою стоять люди, які дуже біжать.

Під час фінішу, який спонукав коментаторів гонки сказати: «Фемке Бол вкрала останнє золото Голландії», Фемке змусила своїх товаришів по команді та глядачів дивитися з недовірою.

Чемпіонат завершився тим, що Сполучені Штати очолили медальну таблицю з 29 медалями (12 золотих), випередивши Канаду, Іспанію, Ямайку та Кенію.