Перший темношкірий депутат України виграв золото на Олімпіаді в Токіо

Борець Зан Бєльнюк у середу виграв першу золоту медаль України на літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо.

Пеленюк переміг Віктора Лоренца з Угорщини з рахунком 5-1 у фіналі греко-римської боротьби серед чоловіків до 87 кг і отримав свою другу олімпійську медаль. Український борець завоював срібну медаль у Ріо-де-Жанейро п’ять років тому.

Бєльнюк є депутатом Верховної Ради, представляє партію «Слуга народу» на чолі з президентом Володимиром Зеленським.

Беленюк, народжений від матері-українки та руандийця, є першим темношкірим законодавцем країни. Він перший заступник голови парламентського комітету молоді та спорту.

Пельнюк – дворазовий чемпіон світу та триразовий чемпіон Європи з боротьби.

Німець Деніс Максиміліан, бронзовий призер Ріо-2016, виграв перший матч за бронзу, перемігши єгиптянина Мохамеда Метваллі з рахунком 8-1. Друга бронза дісталася дворазовому чемпіону Європи сербу Зурабі Датонашвілі, який з рахунком 6:1 переміг хорвата Івана Гокліча.

Бельнюк приніс Україні четверту медаль у боротьбі.

Парвіз Насіпов задовольнився сріблом у середу, перемігши іранця Мохаммеда Реза Гірая в греко-римській боротьбі серед чоловіків у вазі до 67 кг. Раніше у вільній боротьбі у жінок у вазі 62 кілограми бронзу завоювала українка Ірина Коладенко, а у ваговій категорії 68 кілограмів Алла Черкасова посіла третє місце.