Найкраща українська стрибунка у висоту виграла для своєї країни золото на Чемпіонаті світу

Будапешт, Угорщина (AFP) – Війна з Росією нині нависла над олімпійським світом так само, як і будь-де. Тож, мабуть, було доречно, що остання людина, яка стояла у фіналі в останній день Чемпіонату світу з легкої атлетики, була з України.

І, мабуть, в ідеалі Ярослава Магуших завершила б захід із золотою медаллю, що висіла на шиї.

Найкраща українська стрибунка у висоту, символ надії для її зруйнованої війною країни та виклик тим, хто хотів її знищити, виграла чемпіонат у неділю. Вона стрибнула на 2,01 метра (6 футів 7 дюймів), щоб завершити захоплюючий вечір на легкій атлетиці.

«Нарешті я отримала своє золото», — сказала вона про перший чемпіонський титул своєї країни з 2013 року, коли змагання проходили в Москві. «Це зараз критично для моєї країни».

Останній стрибок Махошейха цього вечора відбувся всього за кілька секунд після голландської біженки з бар’єрами Фемке Полл, яка впала W Вона замовила свій Вона виграла медаль наприкінці змішаної естафети 4×400 у вечір відкриття, подолавши 20-метрову дефіцит за приблизно 80 метрів, щоб принести голландці перемогу в жіночому випуску гонки.

Спостерігати за тим, як Пол змагався з британцем, а потім з ямайцем і перетинав фінішну пряму з поул-позиції, було найзахопливішими 20 секундами дев’ятиденної зустрічі в Будапешті, всього за декілька хвилин льоту від Києва, Україна.

Але це ніщо в порівнянні з тією драмою, яку Махошейх розіграла за дві години на сцені. Те, що вона була тут, є свідченням її мужності та наполегливості та допомоги, яку вона отримувала звідусіль.

21-річна дівчина, яка носила синьо-жовту підводку, як на прапорі своєї країни, була змушена помітити очі. Вона швидко залишає рідний Дніпро Коли почалася війна. Вона сказала, що бачила артилерійські снаряди, коли сідала в машину, виходячи.

READ  Україна в центрі уваги Генасамблеї ООН, але чи є місце для інших глобальних пріоритетів?

Вона тренувалася в Німеччині, а нещодавно в Бельгії, де також живуть її мати, сестра та племінниця. У Дніпрі залишається її батько. У лютому в Україні померла її бабуся.

Вона була вдома лише раз — на початку цього року — і сподівається повернутися знову, коли закінчиться сезон треку. Дніпро було відносно безпечним на початку боїв, але згодом він став ціллю війни.

«Психічно це дуже важко», — сказала вона. «Але мене дуже підтримують мої тренери, уболівальники та друзі. Вони кажуть мені, що ти представляєш нашу країну і повернешся до нас».

Магуших був одним із 29 українських спортсменів, які пройшли відбір на чемпіонат світу в Угорщині цього тижня, оскільки напередодні ввечері жовто-блакитні вогні залили стадіон. Це було перше золото для України і друге в загальному заліку, на додаток до срібла, виграного Мариною Бек-Романчук двома вечорами раніше в потрійному стрибку.

Росія та Білорусь були виключені з основних змагань, рішення ухвалив президент IAAF Себастьян Коу, чий спорт є одним із небагатьох, хто займає таку жорстку позицію проти росіян.

«Ох, мене це душить», — сказав Коу про те, що українські спортсмени протягом останніх 18 місяців гастролювали по світу в пошуках місць для тренувань і проживання. «Я не уявляю, що було б українським спортсменам мати справу з цим видовищем».

Махошейх здобула перемогу, стрибнувши на два сантиметри вище за австралійку Елеонор Паттерсон, яка перемогла її минулого року на Чемпіонаті світу в Юджині, штат Орегон. Здобувши золоту медаль, Махошейх встановив ліміт 2,07, щоб спробувати встановити особистий рекорд.

Програвши двічі, вона дочекалася кінця неймовірного камбеку Пола, щоб зробити останню спробу. Поки Пол та її товариші по команді святкують на трасі, Махошейх не вдається забрати місце.

READ  Повідомлення: Продовжуйте підтримувати Україну в її боротьбі за демократію

Все-таки це була перемога, і через кілька хвилин вона посміхалася, тримаючи прапор своєї країни вгорі та чекаючи на свою медаль. Її історія може стати однією з найгостріших наступного року на Олімпіаді в Парижі, де деякі види спорту розглядають можливість дозволити росіянам змагатися, але не на трасі.

“Я не думаю про майбутнє або про те, що може статися”, – сказала вона. «Ось що зараз важливо».

Серед інших переможців цього дня був Віктор Кіплангат з Уганди в чоловічому марафоні. Нірадж Чопра з Індії метає спис. Вінфрід Мотілі-Яффе з Бахрейну в бігу з бар’єрами серед жінок; Норвежець Якоб Енгбрійтсен у чоловічому забігу на 5000 метрів і кенійка Мері Мора у жіночому забігу на 800 метрів, а американець Атінг Му посів третє місце.

Чоловіки США виграли естафету 4х400, принісши американцям свою 29-ту медаль на чемпіонатах, у тому числі 12 золотих.

Україна отримала таку, яку розділять усі в країні.

Махошех сказала, що у неї були друзі, члени великої спортивної сім’ї України, які загинули на війні – це обнадійливий факт, який ставить у перспективу справжні ставки спорту.

Вона також добре усвідомлює вплив силових видів спорту на підвищення морального духу в країні, яка потребує будь-якого заохочення, яке вона може отримати після більш ніж 18 місяців боротьби.

«Зараз важливо показати світові, що ми продовжимо боротися за нашу незалежність», – сказала вона. “Ми знаємо, що виграємо це. Але яку ціну ми заплатимо?”