Модріч відправляє охоплену війною Україну на Євро-2024

Українські футболісти святкують вихід на Євро-2024, обігравши Ісландію (Сергій Гапон)

Україна вийшла на Євро-2024 у вівторок, обігравши Ісландію з рахунком 2:1, піднявши моральний дух країни, яка роздирається війною після російського вторгнення в лютому 2022 року.

У другому таймі голи Віктора Циганкова та Михайла Модріча переломили гру на користь підопічних Сергія Реброва, які поступалися наприкінці першого тайму за перевагою Альберта Гудмундссона.

«Дякую, хлопці! Дякую, команда! За чудові емоції всієї країни. За важливу перемогу та вихід на чемпіонат Європи. Ще раз довести: коли українці стикаються з труднощами, але не здаються і продовжують боротися, Українці однозначно виграють», – написав президент України Володимир Зеленський на X.

“У часи, коли ворог намагається нас знищити, ми щодня доводимо, що українці є і будуть. Україна є і буде! Дякуємо за перемогу! Слава Україні!”

Господарі поля, які грали у польському Вроцлаві через триваючий конфлікт, почали яскравіше двох команд і контролювали м’яч у перші десять хвилин.

Однак саме Ісландія ледь не відкрила рахунок на 14-й хвилині, коли блискучий пробіг Хокона Арнара Харальдссона дав можливість Джону Дагуру Торстейнссону перевірити Андрія Луніна у воротах України.

Підопічні Реброва відразу ж відповіли на протилежному фланзі, але його удар заблокував Віталій Мікуленко лівою ногою, коли той був вдало підведений у штрафний майданчик.

Гудмундссон вийшов вперед через півгодини чудовим індивідуальним ударом і забив свій десятий гол у футболці ісландців.

26-річний гравець відірвався від двох українських захисників, а потім виконав ідеальний удар лівою ногою, який не був досяжним для Луніна з 25 ярдів.

Через шість хвилин 21-річний український плеймейкер Георгій Судаков пробив Хокона Равна Вальдмарссона на ближній штанзі після невдалого удару від захисту від Ісландії.

READ  Азіатські акції знижуються на тлі омікрону, Федеральної резервної системи та хвилювань України | Новини, спорт, вакансії

На 39-й хвилині господарі вважали, що повернулися в гру, коли Роман Яремчук головою пробив навіс Циганкова.

Але після бурхливих святкувань українських уболівальників гол був скасований, оскільки VAR вирішив, що Циганков раніше був у офсайді після блокованого пасу Судакова.

Україна трималася на першому місці протягом решти першого тайму, коли гра стала більш фізичною, а Руслан Малиновський отримав жовту картку за удар ліктем Харальдссона відразу після рішення не зарахувати зрівняльний гол.

– 'важкі часи' –

Циганков компенсував свій попередній офсайд, зрівнявши рахунок для України через дев'ять хвилин після початку другого тайму.

Судаков знову був у центрі подій і точний простріл дістався до вінгера, який переправив м'яч з правого флангу та ударом лівою ногою переграв Вальдімарссона у дальню штангу.

За менше ніж 20 хвилин до кінця матчу Україна ледь не завершила реалізацію, але Мікуленко знову не скористався своєю вдалою позицією у штрафному і пробив повз стійку.

Голкіпер «Реала» Лунін чудово відбив Торстейнссона з близької відстані на 77-й хвилині, а через хвилину Гудмундссон відірвався, коли був у небезпечній позиції.

Ісландія здавалася найбільшою ймовірністю забити, поки Модріч не знайшов простір на 18 ярдах і не забив пас Судакова у дальній кут воріт за шість хвилин до кінця.

Після відбору на Чемпіонат світу 2022 року відбір на Євро-2024 став би величезним поштовхом для країни, яка постраждала від війни.

Півзахисник Олександр Зінченко сказав: «Це чудове відчуття. Я дуже щасливий, тому що це ще одна мрія, яка здійснилася. Велике спасибі нашим уболівальникам, вони неймовірно допомогли нам у ці важкі часи».

Ця перемога забезпечила Україні четвертий поспіль виступ на чемпіонаті Європи, оскільки в 2012 році вона приймала турнір разом із Польщею.

READ  Україна – Італія: українські ЗМІ розкритикували «скандальне» рішення пенальті у матчі відбору на Євро-2024 проти Італії

На Чемпіонаті Європи, який цього літа відбудеться в Німеччині, Україна в п'ятій групі зіграє з Бельгією, Словаччиною та Румунією.