Марсель Українська гімнастка Марія Височанська очолила групу європейських спортсменів, які несли паризький олімпійський вогонь через місто Марсель на Середземному морі у четвер, у важливий для неї момент. Країна, охоплена війною.
Естафета вогню в Марселі ознаменувала початок 11-тижневої подорожі Францією перед церемонією відкриття Олімпійських ігор 26 липня. Атмосфера була жвава та активна. Велелюдні вулиці Марселя раділи Естафета факелоносців, до якої входили такі спортсмени, як баскетболіст Тоні Паркер або колишній футболіст Базіль Болі.
Величезний момент для України настав опівдні, коли група з 27 чоловіків і жінок-параспортсменок з усіх країн ЄС несли факел і приєдналися до естафети, щоб відзначити День Європи 9 травня. Вони сформували почесну варту, щоб вітати Вісоччанську, яка виграла дві золоті медалі на чемпіонаті Європи 2020 року та виступатиме на Олімпіаді в Токіо 2021 року.
«Дуже складно передати словами всі емоції, які я відчуваю», — сказала 21-річна спортсменка. Я відчуваю гордість і щастя, що Україна стала 28 країною (що несе вогонь разом із країнами Європейського Союзу), і що капітан вшанував мене, дозволивши мені нести олімпійський вогонь.
Щастя та вдячність висловила також заступник міністра спорту України Вікторія Рясна.
“Україна – це Європа. Сьогодні Україна стала лідером вогняної естафети разом з іншими 27 представниками країн ЄС. Я дуже сподіваюся, що це багато значить для Євросоюзу”, – сказала Ресна журналістам.
Після передачі вогню наступному факелоносцю Європейське співтовариство прийняла міністр спорту Франції Амелі О’Деа Кастера.
Французький уряд, який дедалі більше Яскравий прихильник України, запросила Височанську приєднатися до заходу. Війна має Сильно ускладнює зусилля Українські спортсмени готуються до Олімпіади.
«Це спосіб дійсно наполягати на нашій солідарності з Україною», — сказала Одеа Кастера раніше в четвер. «Ми робимо багато для того, щоб вони (українські спортсмени) могли готуватися в найкращих можливих умовах, оскільки вони стикаються з цією жахливою загарбницькою війною, і ми хочемо висловити, що ми підтримуємо їх якомога краще».
Участь Висошанської має особисте значення: її батько воює з 2015 року, через рік після того, як російська агресія вперше почалася з незаконної анексії Криму, за якою послідував збройний конфлікт на сході України. Її батько брав участь у 242-денній битві за Донецький аеропорт, де був поранений у голову. Бійців, які захищали аеропорт в окупованому Росією Донецьку, в Україні прозвали «кіборгами» за те, що вони так довго тримали позиції.
Його участь також відображає зусилля України щодо вступу до Європейського Союзу, на який вона погодилася минулого року Щоб прискорити розмови приєднатися.
Про це в березні минулого року заявив Міжнародний олімпійський комітет Російські та білоруські спортсмени не братимуть участі На церемонії відкриття паризької Олімпіади через війну, яку розв’язав президент Росії Володимир Путін в Україні. Будь-який спортсмен з цих країн повинен пройти двоетапну перевірку, щоб змагатися під нейтральним прапором.
___
Новиан повідомив з Парижа. Ганна Архірова в Києві сприяла.
Авторське право 2024 The Associated Press. Всі права захищені. Цей матеріал не можна публікувати, транслювати, переписувати чи поширювати без дозволу.
“Злий ботанік кави. Аналітик. Невиліковний бекон. Фанат щебет. Типовий шанувальник їжі.”