У вівторок увечері Б’янка Джаггер відвідала прем’єру документального фільму про військові злочини в Україні на британському незалежному телебаченні, назвавши його «потужним і зворушливим» репортажем.
77-річний ветеран-правозахисник приєднався до понад 100 людей у клубі Front Line у центрі Лондона, щоб спостерігати Тіло в лісі.
У фільмі розповідається про спробу журналіста-міжнародника Білла Трю з’ясувати особу молодого українця, якого застрелили російські солдати. Його тіло знайшли лежачим у лісі зі зв’язаними за спиною руками.
Джаггер сказала, що документальний фільм змусив її порівняти зусилля України з ідентифікації своїх жертв і побудови справ про військові злочини з десятиліттями роботи, витраченої на документування звірств у країнах, що входили до колишньої Югославії.
“Мене дуже зворушив фільм”, – сказала вона. «Я відчув, що це резонує з моєю роботою з викриття злочинів, скоєних під час різанини в Сребрениці 1995 року, і тривалої боротьби за ідентифікацію жертв геноциду за допомогою комплексного аналізу ДНК».
Міжнародний кореспондент The Independent Білл Трю бере інтерв’ю у поліції, яка шукає тіла в лісах в Україні
(The Independent)
Пізніше вона написала у Твіттері: «Потрібно подивитись «Тіло в лісі» — дуже потужний і гострий документальний фільм із безстрашною репортеркою Бел Трю, створений Television Independent».
До тріо, які минулого року писали репортажі з усієї України, приєдналися Саша Романцова, виконавчий директор Центру громадянських свобод, і Рейчел Данбар, заступник директора відділу Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії, для панельної дискусії після цього.
Тіло в лісі Зосереджується на безпрецедентних пошуках Україною тисяч своїх громадян — зниклих безвісти та вбитих Росією — у розпал найкривавішої війни в Європі за багато поколінь.
Саша Романцова з Центру громадянських свобод і Білл Трео на сцені під час показу фільму «Тіло в лісі»
(Нейт Мок/The Independent)
Фільм, який знімався протягом року, розповідає про українські родини, які намагаються виконати найпростішу роботу: знайти та поховати своїх померлих близьких.
Це сталося тоді, коли Міжнародний кримінальний суд видав перші ордери на арешт президента Путіна та одного з його головних помічників.
Трев зустрічає Владислава, підлітка, який залишився сиротою внаслідок вторгнення, якому довелося жити зі своїм адвокатом і домашнім їжаком, і переслідує Вадіма, який змушений спостерігати, як у нього на очах убивають всю його родину.
Виступаючи після показу, Тру сказав: “Для мене дуже важлива можливість показати фільм у клубі Front Line Club, де проживає лондонська журналістика. І мати можливість віддати належне серцю документального фільму, організувавши обговорення”. про довгий шлях країни до справедливості».
Братська могила за церквою в місті Буча, Україна
(AFP/Getty)
“У світі 24-годинних циклів новин журналісти рідко мають простір і час, щоб мати можливість слідкувати за однією статтею протягом року. Це був великий привілей мати можливість робити це на таку близьку моєму серцю тему .
«Я сподіваюся, що за допомогою фільму ми зможемо не лише допомогти у прагненні до справедливості, а й підвищити обізнаність про те, з чим стикаються сім’ї в Україні, просто намагаючись зробити найпростіший вчинок: поховати своїх близьких».
Прем’єра фільму в Україні відбулася 25 лютого на спеціальному показі на Київському вокзалі, організованому Українською залізницею. Також у Львові відбулися дві вистави для внутрішньо переміщених осіб на заході країни. Нещодавно в Бейруті відбулося шоу.
“Хардкорний ботанік в Інтернеті. Гордий фахівець з кави. Науковець із соціальних мереж. Організатор. Провідник. Завзятий наркоман-зомбі. Виродник із ТБ. Дружній студент”.