2021 в українському спорті: січень – червень – Київська пошта

З Євро-2020, Олімпійськими іграми та великими боксерськими подіями PPV 2021 рік став незабутнім роком в українському спорті. Ось огляд на деякі з найважливіших моментів 2021 року.

20 лютого – жіноча збірна з біатлону завоювала бронзу на чемпіонаті світу

Жіноча збірна України з біатлону розпочала 2021 рік стильно, виклавши максимум зусиль Сезонний виступ на чемпіонаті світу з біатлону в словенській Поклюці. Команда Анастасія Міркушина, Юлія Джіма, Дар’я Блачко та Олена Педрочна виправдалися, а бронзу вибороли команди з Білорусі, Польщі та Франції – менше ніж на 10 секунд відстаючи від золотого призера Норвегії. Біатлон — найпопулярніший зимовий вид спорту в Україні, а жіноча збірна з біатлону — одна з найулюбленіших в країні — особливо після того, як Джима та Підгрушна допомогли команді здобути золото на Олімпійських іграх 2014 року в Сочі, Росія. Чоловіча команда ледь не повторила цей подвиг пізніше того ж дня, але пропущені удари у фінальному голі опустили команду з п’яте на п’яте місце.

18 квітня – Аліна Ягупова домінує на чемпіонаті Європи з баскетболу

Перемістіть Аджу Вілсон і Бріанну Стюарт – адже найкраща жіноча баскетболістка планети українка – і її звати Аліна Ягупова. 29-річний футболіст набирав 20 очок за гру і був визнаний гравцем року Євроліги другий сезон поспіль після того, як «Фенербахче» вийшов на третє місце в найпрестижнішому турнірі континенту. Згодом капітан національної збірної підняв Україну до головних відбіркових матчів чемпіонату Європи з баскетболу над Фінляндією і віддав перевагу Франції, де вона лідирує за очками чемпіонату. Досить талановита, щоб домінувати в WNBA, Ягупова вибрала Євролігу для своїх найвигідніших контрактів.

READ  Байден попереджає Путіна, що він не може вторгнутися в Україну, інакше будуть санкції

27 квітня – 2 травня – у Києві відбувся Чемпіонат Європи з бадмінтону

213 спортсменів із 36 країн Європи зібралися до столиці України на чемпіонат Європи з бадмінтону, який перенесли на кінець квітня. Оригінальна подія була встановлена ​​рік тому, перш ніж спалах COVID примусив відкласти. Хоча Україна не змогла здобути медаль вдома, шанувальники бадмінтону все ж змогли побачити деяких із найкращих гравців світу, зокрема датчанина Віктора Аксельсона та Андерса Антонсена, які зустрілися у фіналі. На жаль, довгоочікуваний поєдинок не відбувся, оскільки Аксельсон передав титул партнеру по команді. Пізніше в цьому сезоні Аксельсон став єдиним європейцем, який виграв золото в Токіо-2020. Данія очолила турнірну таблицю в Києві з сімома медалями, серед яких було золото Антонсена в чоловічому одиночному турнірі.

13 травня – Динамо Київ здобуло рекордні 13 перемогу Кубок України

Динамо Київ увінчало надзвичайно успішний сезон 2020-21, вигравши сезон 13у Кубок України драматично після того, як півзахисник Віктор Циганков забив вирішальний гол у ворота луганської «Зорі» у 98-муу Хвилинки на Тернопільському міському стадіоні. Це був перший випадок, коли титульний матч відбувся в західноукраїнському місті після того, як йому довелося відмовитися від прав на хостинг у 2020 році через пандемію COVID. Перемога «Динамо» означає, що команда зрівняла донецький «Шахтар» із 13 титулами – і цього не сталося. За неофіційними даними, “Динамо” вибуло з загальноукраїнського турніру у чвертьфіналі, тому йому знадобилися пенальті, щоб обігнати міського суперника “Колос Ковалівку”. Також «Зорі» знадобилися пенальті, щоб вдруге вийти у фінал Кубка України, обігравши «Олександрію» у напруженому півфіналі.

Червень – Україна вийшла в незабутній чвертьфінал Євро-2020

В один із найвитриваліших моментів цього року збірна України з футболу здійснила незабутній пробіг у найбільшій спортивній події Європи, вийшовши у чвертьфінал, повернувши спогади про незабутню команду до чвертьфіналу ЧС-2006. Очікування були на високому рівні перед стартом. Турнір, де команда не програла в плей-офф, вигравши шість з восьми матчів, і перемогла сильну Іспанію лише шістьма місяцями раніше.

READ  Канадець Джордан Хетема забив хет-трик для "Парі Сен-Жермен"

Турнір розпочався несподівано, оскільки Україна повернулася з рахунком 2-0 до сильної голландської команди – в Амстердамі – перед тим, як Андрій Ярмоленко та Роман Яримчук зрівняли результати у другому таймі. Команда ліквідувала натхненний камбек, пропустивши 85 очоку Гол за хвилину в дуже цікавій грі. Слаба перемога над Північною Македонією з рахунком 2-1 і неприємна поразка від Австрії з рахунком 0-1 означали, що Україні довелося розраховувати на перемогу Данії над Росією у плей-офф. Датчани увійшли і розгромили росіян з рахунком 4-1, щоб відправити Україну в плей-офф.

Українці скористалися підтримкою, перемігши переможця груп Швеції у виснажливому матчі 1/8 фіналу. Українці по всій країні зібралися на вечірки під відкритим небом і мали що святкувати з самого початку, коли Україна вийшла вперед з рахунком 1:0 забитим Олександра Зінченка. Швеція зрівняла рахунок перед першим таймом, а команди зіграли без голів за 90 хвилин, щоб підготуватися до напруженого додаткового часу. Саме тоді, коли здавалося, що команди прямують до пенальті, Артем Довбик на 120+1 хвилині вивів країну в божевілля, що стане однією з найбільш пам’ятних команд в історії України.

Пам’ятний вихід до чвертьфіналу завершився незабутнім чином, коли команда програла Англії, яка отримала друге місце на Євро-2020 з рахунком 4-1, але приголомшливі образи пізнішого переможця Добика проти Швеції залишаться в пам’яті на покоління.

Приєднуйтесь до нас завтра до другої частини: липень – грудень.

Знайшли орфографічну помилку? Розкажіть нам – виділіть його та натисніть Ctrl + Enter.