У Самсуні завершився перший Кубок світу з бойових мистецтв

У турецькому Самсуні завершився перший спортивний зал Кубка світу FISU. 800 спортсменів і 300 офіційних осіб, які представляли понад 300 університетів з 57 країн, брали участь і змагалися в шести видах спорту. Ця десятиденна подія стала першою у своєму роді для FISU, яка об’єднала кілька видів спорту в один Кубок світу FISU.

Останній день ознаменувався фінальними поєдинками з боксу та карате, а також греко-римської боротьби. У боксі це був домінуючий день для турецького господаря. Чемпіонка світу Хатідже Акбаш, яка важить менше 54 кг, взяла золото, як і її колега по чемпіонату світу Бушра Ішілдар у категорії до 75 кг. Туреччина посилила своє домінування в жіночому боксі в категорії до 50 кг, яку виграла Єріван Барут, і в категорії до 60 кг, у якій претендував Гезім Озер. Що стосується чоловіків, Берат Акар з Університету Ондокуз Майіс у Самсуні виграв золото для своєї школи та Туреччини у категорії чоловіків до 92 кг.

Шалімова першаНезважаючи на поразку від Паро у ваговій категорії до 50 кг серед жінок, Ольга Шалімова з Запорізького національного університету України була дуже задоволена своїм досвідом. “Мені все подобається. Мені подобається боксерський зал, привітні люди. Вони дуже добрі і завжди усміхнені, тому в мене звідси тільки позитивні емоції. Я дуже рада бути тут і представляти Запорізький університет”, – сказала вона.

У чоловічій греко-римській боротьбі українець Парвіз Насіпов, срібний призер Олімпіади-2020 у Токіо, завоював золото у категорії до 72 кг, перемігши Отара Аболадзе з Грузії з рахунком 8:5. Чемпіон Європи серед молоді до 23 років у категорії до 87 кг угорець Іштван Такач завоював золоту медаль у Самсуні, перемігши турецького борця Еменкана Інеза.ТКМ Оразов УКР Чмир

Серед багатьох фіналів із карате в останній день змагань Туреччина та Канада домінували в індивідуальних змаганнях серед жінок. У фінальному матчі брали участь два турки з Дамлою Бейлет з Університету Локмана Хакіма, які перемогли Кідана Нура Кулака з Трабзонського університету. У матчі за бронзову медаль Мелісса Пеларгон з канадського Університету Лаваля перемогла іншу канадку Клаудію Лаос Лоу з Університету Саймона Фрейзера, незважаючи на те, що обидві спортсменки залишили Самсона з бронзовими медалями.

Спортсмени залишають Самсун, змагаючись на міжнародному рівні та отримавши великий досвід. Індонезійський учасник ушу Едгар Ксав’є Марвелло, який навчався в університеті Бхаянгкара Джакарта Рая і взяв золото на змаганнях Чанцюан, розповів про місцевість і про те, як мені сподобалося бути в Самсуні. Триразовий золотий призер чемпіонату світу сказав: «Я вперше був у Туреччині та в Самсуні, і мені здається, що зараз мені подобається погода, мені дуже подобається, що тут багато дерев і природи».

Даніела РаміресБронзова призерка у ваговій категорії до 51 кг Мвейтай Даніела Рамірес з Колумбії та Папського університету Боліваріани також високо оцінила свій досвід на Кубку світу з бойових мистецтв. “Я люблю Самсун, це було дуже круто, я хотів би поділитися досвідом з іншими бійцями та іншими людьми з різних країн. Я дуже радий битися, я зробив все, і мені тут місце”.

Після десяти днів напружених і захоплюючих змагань турецький господар випередив усі країни, загалом отримавши 134 медалі, у тому числі 36 золотих, а Україна виграла 66 медалей і 18 золотих. Державний інститут фізичного виховання та спорту Туркменістану лідирував серед усіх університетів з 15 медалями, а Тегеранський університет Ірану здобув найбільше золотих медалей серед університетів із 7 медалями. Надзвичайно успішний перший Кубок світу з бойових мистецтв FISU.