Україна перевершила очікування на літніх Олімпійських іграх 2020 року

Україна завоювала ще вісім медалей
Українка Людмила Лозанна виборола бронзову медаль у жіночій С-1200 на 200 метрів (регата) з результатом 47,034 секунди і ледве обіграла канадку Лорансу Вінсенту Лапуенту (46,786 секунди). Лозанна фінішувала першою у півфіналах кваліфікації з результатом 47,339 секунди. 24-річний національний житель Івано-Франківська є чемпіоном Європи 2021 року у перегонах C-1 500 м та C-2 500 м.

Анжеліка Терлюга (жінки до 55 кг) здобула кваліфікацію до Олімпіади, посівши чотири найкращі місця в карате в кінці рейтингу Всесвітньої федерації карате. Терлюга виявився гідним кваліфікації, обігравши конкурентів з Єгипту, Японії та Китайського Тайбею, зрівнявшись з конкурентами з Казахстану та Австрії. У фіналі вона поступилася болгарці Іветті Горановій з рахунком 1: 5 і зайняла другу срібну медаль України на Іграх у Токіо.

Срібний призер у боксі середньої ваги Олександр Хизняк.

6 серпня Станіслав Хорона виграв бронзову медаль у куміте серед чоловіків до 75 кг. Дисципліна куміте бореться за те, що двоє спортсменів стоять один на одному на килимку, прагнучи завдати ударів по голові, обличчю, шиї, грудях, бокам чи спині. 32-річний львів’янин також займається сноубордом, стрибками з парашутом, банджі-стрибками та рафтингом. Жіноча збірна з технічного плавання здобула бронзову медаль у командному заліку. Вісімки складалися з Марини Олексієвої, Владислави Алексєєвої, Марти Відіної, Катерини Резнік, Анастасії Савчук, Аліни Шенкаренко, Ксенії Сидоренко та Єлизавети Яхно. Збірна України відстала від золотих медалістів росіян на 5,7961 бала.

Бронзову медаль у стрибках у висоту серед жінок здобула Ярослава Махочич 7 серпня. Висота золотої медалі – 2,04 метра, а срібна медаль – 2,02 метра. Гребний дует Лозанна та Анастасія Читверікова завоювали срібну медаль у жінок C-2 500 м. Це була друга олімпійська медаль Лозанни. Українці програли золото Китаю всього за дві секунди. Срібну медаль у середній вазі (від 69 до 75 кг) здобув українець Олександр Хізняк. Хізняк був зупинений нокаутом у третьому раунді золотим призером Бразилії Гебертом Сорою. 27-річна полтавка здобула нагороду за найкращого боксера на чемпіонаті світу 2017. В останній день змагань (8 серпня) велосипедистка Оліна Старікова завоювала срібну медаль у жіночому індивідуальному заліку. 25-річний харків’янин обіграв 29 інших велосипедистів з 18 країн, зайнявши почесне друге місце. Це була шоста срібна та 19 -а медалі України на цих літніх Іграх.

Срібний призер і прапорщик України у веслуванні у веслуванні Людмила Лозанна.

Більше примітних пропозицій
В легкій атлетиці (легка атлетика) Анна Рижикова посіла п’яте місце у бігу на 400 метрів з бар’єрами з часом 53,48 секунди. Її група, Вікторія Ткачук, була відразу за нею у змаганні, посівши шосте місце в загальному за результатом 53,79 секунди. Кидки Молота Михайло Кохан забив на четвертому місці з дистанцією 80,39 метра, і він щойно втратив бронзову медаль. Двоє українських спортсменів посіли п’яте місце у своєму польовому виді спорту: Марина Бек-Романчук у стрибках у довжину (6,88 метра) та Марина Киліпко у стрибках з жердиною (4,50 метра). У жіночому велоспорті Кірін (мотоцикл) Оліна Старікова посіла 4 місце (перша у півфіналі), а Любов Басова посіла 6 місце. Квартет Богдана Нікішина, Ігоря Різліна, Романа Свічкара та Анатолія Гері зайняв шосте місце у загальному заліку чоловічої команди з фехтування. У спортивній гімнастиці серед чоловіків українець Петро Пакнюк посів сьоме місце у змаганнях з паралельних барів. Двоє стрільців посіли четверте місце у своїх змаганнях, Павло Коростілов з 10-метрового чоловічого пневматичного пістолета та Оліна Костеєвич з 10-метрового жіночого пневматичного пістолета. Сергій Куліш фінішував восьмим у трьох місцях з чоловічої 50-метрової гвинтівки.

У боротьбі Ленора Тімірова (60 кг) посіла п’яте місце у греко-римській мові, а Тітана Кейт (57 кг) посіла 10 місце у жіночому плаванні вільним стилем.

Бронзову медаль у стрибках у висоту виборола Ярослава Магошейх.

Пара українок фінішувала в топ -10 у стрибках у висоту: Ірина Гіращенко (четверта) та Юлія Левченко (восьма), Марина Килипко – п’ята у стрибках з жердиною (4,50 метра). Квартет Марії Кішасової-Скурек, Людмили Кокліновської, Анастасії Тодорової та Марії Бовк посів 10 місце у веслуванні на дистанції 500 м К-4. Молодий Олексій Середа, 15 років, фінішував шостим у чоловічому плаванні з 10-метрової платформи, а Каміла Конотоп (55 кг)-п’ятою у жіночій атлетиці. У художній гімнастиці окремі спортсменки Христина Погранічна посіла дев’яте місце з сумою 95.100 балів, а Вікторія Онопрієнко – десятою з сумою 93.500 балів. Команда Маріоли Боднарчук, Дарини Дуди, Єви Мілічук, Анастасії Возняк та Марії Височанської посіла сьоме місце в загальному заліку з 77 600 очками.

Україна перевершує очікування
У статті «Попередній перегляд Олімпійських ігор» на цих самих сторінках було написано, що виступ України на попередніх літніх Олімпійських іграх мав тенденцію до зниження. У Ріо (2016) Україна завоювала 11 медалей (2 золоті) з 203 олімпійцями. Він вважав, що сподівання на зворотну тенденцію до спаду будуть викликом у Токіо, оскільки Україна надіслала всього 155 спортсменів, щоб вони змагалися приблизно у 20 видах спорту. Зрозуміло, що пандемія COVID-19 зіграла роль у багатьох аспектах етапів планування та навчання кожної країни-учасниці, не кажучи вже про протоколи охорони здоров’я та безпеки, яких дотримувалися протягом останніх 16 місяців.

Збірна України перевершила очікування в Токіо, отримавши 19 медалей, у тому числі одну золоту, шість срібних та 12 бронзових. Це добре для загального рейтингу, який посів 16 місце з 111 країн з медалями. Їх рахунок випереджає Іспанію, Швейцарію та Швецію, щоб назвати кілька великих європейських спортивних програм.

noc-ukr.org

Срібний призер велоспорту Оксана Старікова.

Жан Беленюк із золотою медаллю у греко-римській боротьбі та подвійним призером Михайлом Романчуком були двома чемпіонами України. Боротьба була найуспішнішим українським видом спорту (чотири медалі, включаючи золоту, срібну та бронзову), далі йшли плавання, карате, веслування (кожна зі сріблом та бронзою) та художнє плавання (дві бронзи).

READ  Україна пов'язує заявку на проведення чемпіонату світу з перемогою над жахами війни

Наступні Паралімпійські ігри: На відміну від звичайної олімпійської збірної України, паралімпійська збірна України є силою. У 2016 році Україна посіла третє місце серед усіх країн із 41 золотом та загалом 117 медалями. Він очолив результати 2012 року: 32 золоті та 84 загальні медалі. У 2012 та 2008 роках Україна посіла четверте місце серед усіх конкуруючих країн. Будь ласка, слідкуйте за нашим попереднім переглядом Паралімпійських ігор та спеціальною функцією на Паралімпійській Оксані Мастерс.

НОВИНИ ТОКІО: Двократна медалістка, Лозанна Україна, мала честь бути носієм прапора України під час церемонії закриття літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо.