Україна завоювала 98 медалей і посіла п’яте місце за загальною кількістю медалей

Сімдесят чотири медалі у 2008 р., 84 у 2012 р. Та 117 у 2016 р. Заклали фундамент, який справді робить Україну світовою параолімпійською державою. Очікування на Іграх 2020 у Токіо були великими, незважаючи на труднощі та перешкоди, які спричиняла річна затримка навчання та пандемія COVID-19. Грунтуючись на результатах олімпійської збірної України на початку цього літа, коли вони перевершили очікування, паралімпійці продовжили своє панування своїми видатними досягненнями. Збірна України загалом здобула дивовижні 98 медалей, у тому числі 24 золоті, 47 срібних та 27 бронзових, посівши їх на п’яте місце серед усіх націй (Україна посіла шосте місце в загальному заліку, коли посіла перше місце у виграші золотої медалі) та посіла друге місце у срібному. медалі. Чотири країни, які завоювали більше медалей над Україною, – це Китай, Великобританія, Паралімпійська команда біженців та США.

Що стосується спорту, плавання продовжує залишатися першим місцем в українському спорті з 43 медалями у водних змаганнях. Він виграв двадцять чотири в легкій атлетиці та по шість у стрільбі та фехтуванні на візках. Україна завоювала 14 золотих медалей з плавання та шість з легкої атлетики. Окремо Максим Крипак був найкрасивішим спортсменом на цих Паралімпійських іграх, із сімома медалями у плаванні, п’ять із яких були золотими. Пловчина Єльзавета Мірешко п’ять разів піднімалася на п’єдестал і вигравала дві золоті медалі. Плавець Андрій Трусов п’ять разів переміг свого суперника з двома золотами. Збірна України встановила шість нових світових рекордів: чотири у плаванні та два в легкій атлетиці.

Ось переможці та медалі України за останні чотири дні змагань на Паралімпійських іграх 2020 року.

Sport.gov.ua

Владислав Загрібельний (Т37) спробував стрибнути в довжину, і один з них виграв золоту медаль з висотою 6,59 метрів.

День 9 – Крипак виграв дев’яте золото Паралімпійських ігор у своїй кар’єрі та побив власний світовий рекорд на 100 м на спині у чоловіків (S10). 26-річний хлопець відстояв титул, завойований у Ріо у 2016 році, з твердим темпом з самого початку, вдарившись об стіну за 57,19 секунди, перевершивши свій попередній світовий рекорд-57,24 секунди. Золота медаль стала четвертою для Крипака на цих Паралімпійських іграх – він також виграв срібло та бронзу – у підсумку отримавши 14 паралімпійських медалей усього – з однією подією, яка ще діє. Його всеосяжне вражаюче портфоліо включає п’ять титулів світу та 10 титулів Європи. Цього дня золото виграли ще дві українські гравці: Марія Помазан у стрільбі серед жінок (F35, 12,24 метра) та Владислав Жрибельний у стрибках у довжину серед чоловіків (Т37, 6,59 метра). Чотири срібні призери: Оксана Буторчук (жіноча гонка на 100 м T12), Єлизавета Мерешко (її п’ята, ця у жінок на 400 м вільним стилем), Антон Коле (чоловіки на 50 м на спині) та команда України у складі Віктора Дідоха та Максима Ніколенка у чоловіків настільний теніс (8 клас). Бронзові призери – Олексій Денисюк (змішаний пістолет SH1 25 м) та Денис Остапченко (чоловіки, 50 м вільним стилем). За день Україна завоювала ще чотири медалі з плавання та три з легкої атлетики.

Каякер Сергій Ємельянов (KL3) виграв золото в індивідуальній гонці на байдарках -чоловіках на 200 метрів.

День 10 – Україна додала ще 10 медалей до стовпця -переможця на 10 -й день змагань. Золоті медалі здобули Сергій Ємельянов у чоловічому індивідуальному байдарці на 200 метрів (KL3, 40,355 секунди), Зоя Овсі у жіночому клубному кидку (F51, 25,12 метра), Денис Остапченко у чоловічому бігу на 200 метрів вільним стилем (S3, 3: 21,62 секунди) та суперплавець Крипак (7 -е та 5 -е золото) у індивідуальній боротьбі на 200 м, чоловіки (SM10, 2: 05,68 с). П’ять срібних медалей: Людмила Даниліна (жінки T20 1500 м), Микола Забняк (чоловіки, диск F37), Микола Сінек (індивідуальна байдарка-чоловіка, 200 м KL2), Єгор Дементьєв (чоловічі дорожні змагання C4-5) та Трусов (чоловіки), 50 метрів батерфляй S7) . Єдина бронзова медаль дісталася Денису Доброву у чоловіків на 100 м батерфляєм (S7). Українці завоювали ще чотири медалі з плавання, дві – з легкої атлетики та дві – з веслування на каное.

Одинадцятий день – в останній останній день було виграно ще чотири медалі з трьома срібними та однією бронзовою. Ігор Цвєтов додав до своєї колекції друге срібло, здобувши перемогу у чоловіків на 200 м (T35), Марина Мазола виграла срібло у байдарці на 200 м серед жінок (KL1), а Оксана Буторчук виграла срібло (третє для Паралімпійських ігор) у бігу на 200 метрів (T12) серед жінок, Василь Ковальчук здобув свою другу медаль, бронзу, у змаганні зі змішаної стрільби на 50 метрів (SH2). Україна перемогла США в загальному заліку, опустившись на п’яте місце.

День 12 – Останній день змагань дав Україні останній шанс завоювати подіум, і побачити стрільцю Ірину Четнік восьму з восьми з 121,6 очками у фіналі змішаної гвинтівки на 50 метрів (SH1). Україна не брала участі в інших трьох видах спорту, які мали завершальні події цього дня. Тими подіями були сидячий волейбол, баскетбол на візках та бадмінтон. В легкій атлетиці Україна не мала фіналу марафону.