Україна в підсумку лідирує, Естонія веде з рахунком 74-73 на Чемпіонаті Європи з баскетболу

Мілан (AFP). У суботньому матчі Чемпіонату Європи з баскетболу проти Естонії Україна вийшла вперед на 55 секунд.

Це були останні 55 секунд.

Ілля Сидоров вперше вивів збірну України вперед у матчі, і команда країни, яка постраждала від війни, піднялася до 2-0 на чемпіонаті Європи, обігравши Естонію з рахунком 74-73 у третьому груповому матчі.

«Це дуже важливий матч для нас», – сказав Сидоров. «Головна мета, чому ми здобули цю перемогу, полягає в тому, щоб ми боролися до кінця і залишалися разом протягом усіх чотирьох чвертей».

Це була величезна перемога для України, у якої ще попереду були найважчі ігри в групі С – проти Хорватії, Італії та Греції.

Але Україна, ймовірно, вже зробила достатньо, щоб отримати місце у другому раунді, незалежно від того, що станеться в цих трьох змаганнях, що залишилися.

Це величезна подія для команди, яка несе вагу представляти країну, спустошену війною, у яку Росія почала вторгнення майже сім місяців тому.

“Нашою головною метою було перемогти Великобританію та Естонію”, – сказав Сидоров. «Ми всі знаємо, що ключовою частиною була перемога в обох іграх, і ми це зробили, і ми дуже задоволені цим.

Збірну України очолив Сві Михайлюк, який набрав 18 очок. Володимир Герон забив 12, а Сидоров додав 11 голів.

Майк Каліф Куцар переміг Естонію (0-2), набравши 17 очок.

група С

Греція 85, Італія 81

Янніс Адетокунму набрав 25 очок і зробив 11 підбирань, Тайлер Дорсі набрав 23 очки, а Греція встояла (2-0) проти Італії на останніх хвилинах.

Греція вела з рахунком 75-60 у середині четвертої чверті, але Італія (1-1) наблизилася до рахунку 84-81 після розіграшу Сімоне Фонтеккіо кутового за 35 секунд до кінця.

READ  Герін Еміг: Діллон Габріель пам'ятає Брента Рено і нагадує нам пам'ятати жах в Україні | НУ «Спорт Екстра».

Але на цьому повернення Італії зупинилося. Італійці пропустили два триочкові за останні 7 секунд матчу, а за двадцять секунд до цього Дорсі виконав штрафний кидок і здобув перемогу.

Італію очолив Фонтекіо, набравши 26 очок. Акілл Полонара набрав 14 очок і 10 підбирань, а Стефано Тонот – 13.

Хорватія 86, Велика Британія 65

У третій чверті Хорватія обіграла Велику Британію з рахунком 35-9, взявши перевагу в 35 очок, і здобула перемогу.

Боян Богданович, Даріо Шарич та Івіца Зубак забили по 15 голів за Хорватію (1-1), а Маріо Хізонія набрав 13 очок і зробив 10 підбирань.

У складі Великої Британії Майлз Хессон забив 18 голів, а Патрік Вілан – 14 голів (0-2).

група б

103- Угорщина 88

У Кельні, Німеччина, Лука Дончіч легко набрав 20 очок у кидку 8 на 11, а чинний чемпіон Європи з баскетболу Словенія (2-0) не відстає.

Кліман Прібліч набрав 14 очок, а четверо гравців – Едо Муріч, Яца Блашич, Зіга Деміч і Влатко Канчар – набрали по 11 очок у Словенії, яка піднялася на 30 очок.

Золтан Перл забив 18, а Майкл Хопкінс додав 14 за Угорщину (0-2).

Франція 77, Литва 73

Франція відійшла від дефіциту в 13 очок і лідирувала за індексом Івана Фурньє на 3 бали, залишившись 3:08.

Фурньє набрав 27 очок у Франції (1-1).

Йонас Валанчюнас забив 15 голів за Литву (0-2) і отримав 14 від Рокаса Йокобайтіса, 13 від Маріуса Грігуніса, 12 від Ігнаса Брадікіса та 9 підбирань від Домантаса Сабоніса.

Німеччина 92, Боснія і Герцеговина 82

Німеччина скористалася перевагою 18-0 у другій і третій чвертях, щоб стерти дефіцит у 11 очок і назавжди вийти вперед.

READ  Україна обіграла Боснію і Герцеговину в кваліфікації до чемпіонату світу

Франц Вагнер і Денніс Шредер набрали по 18 очок у Німеччини (2-0), яка отримала 14 очок у Йоганнеса Тіманна і 13 у Андреаса Обста.

За Боснію і Герцеговину (1-1) Дозан Муса забив 30, а Юсеф Нуркич – 21.

Група А

ЧОРНОГОРІЯ 76, Бельгія 70

Боян Дублевич набрав 21 очко, а Чорногорія (1-1) лідирувала майже весь шлях проти Бельгії (1-1).

Кендрік Перрі забив 19 голів, а Володимир Михайлович додав 14 голів за Чорногорію, яка здобула перемогу з рахунком 20-8 у четвертій чверті.

Ретін Обасухан став найкращим бомбардиром Бельгії з 25 голами, а Мано Лекомт забив 10 голів.

Туреччина 101, Болгарія 87

Сіді Отман набрав 25 очок, Альперін Сенгон додав 20 очок, а Туреччина (2-0) скористалася перевагою 18-6 у четвертій чверті, щоб відірватися.

У складі Туреччини Шейн Ларкін набрав 13 очок і 9 передач. Олександр Вижинков набрав 28 очок у Болгарії (0-2), Шавдар Костов набрав 15 очок, а Де Пост набрав 12 очок і зробив 13 передач.

Іспанія 90, Грузія 64

Віллі Ернангомес набрав 14 очок, Хайме Праделла додав 12 очок, а Іспанія (2-0) використовувала збалансовану атаку на шляху, щоб випередити Грузію (0-2).

Іспанія використовувала 12 гравців. Дев’ять із них – не менше семи балів.

Збірну Грузії очолив Раті Андронікашвілі з 13 очками.

група d

89- Польща 59

У Празі Сассу Сален набрав 18 очок, Лаурі Маркканен додав 17 очок, а Фінляндія (1-1) не впоралася з Польщею (1-1).

Еліас Валтонен забив 12 голів у складі Фінляндії. По вісім очок у збірної Польщі набрали Матеуш Боннетка та Міхал Соколовський.

81- Чехія 68

Нікола Йокіч, дворазовий чинний чемпіон, набрав 18 очок і зробив 11 підбирань, а Сербія (2-0) перевищила 23 очки в перемозі над Чехією (0-2).

READ  Бухгалтерська помилка в Пентагоні завищила вартість допомоги Україні на 3 мільярди доларів

У складі Сербії 13 голів забив Василіє Мічіч, 11 — Ваня Марінковіч, 10 — Нікола Калініч.

У складі Чехії Віт Кер’є та Войтех Хробан набрали по 13 очок.

Ізраїль 74, Нідерланди 67

Ізраїль використав 33-16 ігор за останні 13 хвилин, щоб стерти різницю та залишитися непереможеним (2-0).

Дені Авдега набрав 21 очко, Ям Мадар додав 14 очок, а Роман Соркін – 10 за Ізраїль, який виграв, незважаючи на лише 39% кидків.

Уорті де Йонг забив 12 голів за збірну Нідерландів (0-2), яка закінчилася 39-28.