Огляд та результат матчу 6 січня 2021 року

Кубок англійської ліги – це дещо специфічний турнір. Заснована в 1960 році, на відміну від європейських чашок, вона продається на 100% з 1981 року. Її називають “чашкою молока” на честь спонсора. Потім приєдналися букмекери, згодом – дилери електротоварів, пізніше – газована вода. Поперемінно дві пивні компанії та банк. Зараз турнір називається Carabao Cup – на честь тайської компанії з енергетичних напоїв.

Загалом, в англійській ієрархії футболу Кубок Ліги займає не найвищий рівень. Гранди на ранніх етапах здебільшого вистрілюють другу команду на поле, і вони не дуже б’ються, коли рано залишають турнір. Однак крок від фіналу, яка команда має апетит і азарт. Особливо в такому великому протистоянні, яке є “Манчестерське дербі”.

“Тоттенхем” переміг “Брентфорд” і вийшов у фінал Кубка Ліги

Сіті та Юнайтед входять до трійки команд, які найчастіше виграють Кубок Ліги. У групі “Громадяни” шість призів у “Червоних дияволах” – на одну перемогу менше. Тільки у Ліверпуля є вісім інших.

Вінгер “Сольшер”, який востаннє виграв Кубок Ліги у 2017 році, сьогодні не проти повторити їхній успіх чотири роки тому. Тим паче, що вони довгий час не балували фанатів новими призами. Однак Джузеппе Гвардіола нелегко відкинув руки – його команда була цілком здатна виграти цей турнір чотири рази поспіль. На чвертьфінальному етапі “Манчестер Юнайтед” на виїзді обіграв “Евертон” (2: 0), тоді як “МС” не мав особливих проблем з “Арсеналом” (4: 1). Тому протистояння, як очікувалося, було дуже захоплюючим, враховуючи вихід команди Сольшера минулого року для “городян” у півфіналі із загальною кількістю двох ігор.

Український півзахисник Олександр Зінченко, який з самого початку залишив останній матч чемпіонату Англії проти “Челсі” і провів увесь поєдинок, з перших хвилин повернувся на звичну позицію лівого захисника.

READ  Президент України Зеленський закликає західних союзників посилити тиск на Росію | Новини російсько-української війни

На другій хвилині Маркус Решфорд скористався помилкою Джона Стоунса і увійшов у штрафну майданчик і відкрив рахунок у матчі. Самовідданий Зінченко намагався убезпечити свого партнера і восени намагався втрутитися в м’яч, але довжини його ніг було недостатньо. На щастя для вболівальників “Сіті”, арбітр забив ситуацію поза грою.

Ілкай Гундоган забив гол у наступній атаці, але, як і в попередньому епізоді, бічний арбітр зумів підняти прапор і подати сигнал у офсайд.

“Червоні дияволи” почали давити суперника і мало не відкрили рахунок. Скотт Мактоміней підійшов до штрафного майданчика суперника, витягнув Робіна Діаса і елегантно кинув у Бруно Фернандеса, який пробив з-поза воротаря. Неймовірним стрибком Зак Стівен відтягнув м’яч від дев’ятки і перевів у кутовий.

Перша чверть тайму була більше схожа на гойдалки. Здається, епізод спроби удару з боку Маркуса Рашфорда ще далеко не закінчений, оскільки Де Бруйн розганяє атаку “Громадяни”, потрапляючи в кулю у ворота Діна Хендерсона і наносячи удар по посту. Пізніше бельгієць прострілив з правого боку в штрафний майданчик “Манчестер Юнайтед” – Гаррі Магуайру вдалося ступити ногою і відвести небезпеку.

На 24-й хвилині Зінченко зі свого флангу чудово вистрілив в атаці Філа Фодена – півзахисник англійської команди, який лобово зіткнувся з воротарем, легко обіграв останнього. На жаль, ситуація знову закінчилася. Так чи інакше, “червоні дияволи” продовжували тиснути на половину майданчика суперника: в одному епізоді Решфорду не вистачило кількох сантиметрів, щоб забити – Стівен буквально видалив м’яч з ноги Маркуса.

За 10 хвилин до кінця першого тайму Стерлінг отримав м’яч на правому фланзі і увійшов у штрафний майданчик … і впав, вдаривши Блок Шоу. Рахім здивував арбітра, проігнорувавши епізод, і не призначив пенальті, вказуючи на те, що матч продовжиться.

READ  Україна прагне видобути достатню кількість урану для забезпечення своїх потреб у ядерній енергії

Сіті намагався дестабілізувати оборону Юнайтед, періодично залучаючи суперників, але звинувачення Сольчера були одним з координаційних механізмів. Гвардіола не міг знайти собі місця і періодично тримався за голову, а його колега тихо сидів на трибунах, дивлячись на маленький екран.

На останній хвилині Ріад Марісе зумів двічі вирішити долю першого тайму – першим із штрафного майданчика, його удар довершив Магуайр, і через довгий момент свисток переправив ворота.

На початку другого тайму Скотт Мактоміне фолив проти Стерлінга, і арбітр призначив пенальті. Стандартний парашут Фодена полетів прямо до Каменів. Шоу, яке звернуло увагу на захисника Сіті, не було готове до такого розвитку подій і вчасно не відреагувало. В результаті Джон по черзі перемістив м’яч у правий кут воріт і вивів “городян” вперед.

Манкони швидко зіграли і не вдались у швидкій контратаці, яка майже закінчилася неприємностями. Гундогай простягнув м’яч на лівий фланг, повісив його на Стерлінга і вдарив головою в кут воріт. Хендерсон врятував свій гол приголомшливим стрибком. В одну мить він врятує команду вдруге після подачі з кутового Де Брюйна, а пізніше – після далекого удару Марізе.

Пізніше Зенченко небезпечно зіграв проти “Решфорда” у штрафному майданчику своєї команди, врятував ворота і зажадав гравців “Юнайтед” виконати пенальті – арбітр був жорстоким.

“Червоні дияволи” робили все, щоб врятувати матч, але їм не вистачало точності. Бруно Фернандес не міг керувати очима – португалець багато кидав з різних позицій, але м’яч вперто відмовлявся потрапити у ворота.

Наприкінці матчу він сказав своє слово Фернандіньо. Після парашута з кута Де Брюйна Марціал опустив голову на Ван Біссака і пройшов повз … колишнього “шахтаря”. Бразилець здійснив довгий удар у лівий кут воріт і фактично зачистив питання, хто виграв матч. Вже в додатковий час Грінвуд струсив захист Сіті і наосліп подав “Марсель” – Діас перекинув раунд у кутовий.

READ  Українські чиновники стверджують, що російські сили "розпочинають масований наступ" для захоплення ключового міста

Перемога привела Гвардіолу у п’ятий раз поспіль до фіналу Кубка Ліги, де вони зіткнуться з “Тоттенхемом”, який напередодні обіграв “Брентфорд” у півфіналі.

Український легіон почувався дуже впевнено на своєму фланзі, традиційно приєднався до атак і зміг повернутися до оборони. Якби арбітр забив гол Фодена, українець забив би розкішний гол. Загалом, високу точність Зінченка (89%) було врегульовано повністю програною битвою за центр (0 з 3) та повітряними боями, оскільки Олександр також програв конкурентам (1 із 5). Наш захисник отримав скромний результат у матчі – 6,6. Гірше лише у Гундогана (6,5) та Фодена (6,4). Цікаво, що найкращими з обох команд були захисники-партнери Зінченка – Діас (8,1) та Стоунз (8,3).

“Моделі з великими сідницями”: Зінченко отримує чудовий подарунок, який може перевернути історію міста-людини

About the Author: Gene Crawford

"Хардкорний ботанік в Інтернеті. Гордий фахівець з кави. Науковець із соціальних мереж. Організатор. Провідник. Завзятий наркоман-зомбі. Виродник із ТБ. Дружній студент".