Австралійський “МакКоун” здобув сьому золоту естафету

Токіо (AFP) – Останні Олімпійські ігри в Токіо, які проходять під жорсткими обмеженнями після річної затримки через пандемію коронавірусу:

___

Попередження про медалі

Емма МакКоун виграла свою історичну сьому медаль з плавання на Олімпіаді в Токіо, вигравши жіночу естафету 4х100.

27-річний британець став першим плавцем, який завоював сім медалей в одному матчі. Єдиними чоловіками, які зробили це, є Майкл Фелпс, Марк Шпіц та Метт Біонді.

У підсумку чудового виступу всієї австралійської жіночої збірної, МакКоун продовжила свою перемогу на 50-вольному стилі раніше на сесії, щоб взяти на естафеті Людина-метелика. Кейт Кемпбелл перемогла у вільному стилі, встановивши олімпійський рекорд у 3 хвилини 51,60 секунди, випередивши дворазову чемпіонку Америки.

Кайлі МакКоун і Челсі Ходжес розпочали роботу збірної Австралії -переможниці.

Абатство Вейцайл торкнулося в 3: 51,73, щоб подарувати США срібло. Вона заснувала команду, до складу якої також увійшли підлітки Рейган Сміт, Лідія Якобі та Торі Хоскі.

Бронза дісталася Канаді з часом 3: 52,60.

___

Британка Шарлотта Уортінгтон виступила на своєму дебюті на Олімпійських іграх BMX у вільному стилі, приземлившись своєю першою 360-градусною задньою губою в жіночих змаганнях, щоб збити американку Ханну Робертс на Олімпіаді в Токіо.

Робертс, триразова чемпіонка світу у 19 років, встановила планку для своєї першої кар’єри, приземлившись ззаду, хвости перевернули на 96,1.

Вортінгтон зазнав краху під час першого пробігу, але у другому вилучив усі зупинні пункти. 25-річна дівчинка додала своє серце 360 на переднє і заднє і закрилася іншим заднім серцем на 97,5.

Топ -сіянець Робертс мав шанс обігнати британку, але вона важко впала від раннього стрибка і нависла над рештою її другого пробігу.

READ  Covid-19 та новини Omicron: оновлення в прямому ефірі

Швейцарка Нікіта Дукароз у своєму другому раунді виграв бронзу з рекордом 89,2.

___

Американець Боббі Фінк виграв золото у чоловіках на 1500 м вільним стилем.

Другу золоту медаль на Олімпіаді в Токіо американець здобув ще одним потужним фінальним ударом.

Так само, як і він, вигравши 800 м вільним стилем, Фінке залишався замкнутим протягом усієї гонки на 30 кіл і в кінці встановив темп. Приземлення через 14 хвилин 39,65 секунди.

Українець Михайло Романчук узяв срібло з часом 14: 40,66, а німець Флоріан Вілбрюк здобув бронзу з часом 14: 40,91. Італієць Грегоріо Палтріньєрі зійшов на четверте місце з часом 14: 45,01.

Четвірка кращих була близькою до майже всієї гонки, часто на відстані менше секунди. Але саме там мав бути Фінке. Після завершення кола на 800, він знав, що нарешті має швидкість, щоб перемогти всіх інших.

Фінке, можливо, став найбільшим сюрпризом Америки в басейні. Відносно невідомий до американських випробувань, він став першим американцем, який виграв 1500 після Майка О’Брайена на Іграх у Лос -Анджелесі 1984 року.

___

Австралійка Емма Маккеун виграла золото на 50 метрів вільним стилем серед жінок на Олімпіаді в Токіо.

Це шоста медаль у матчах для австралійської зірки, яка має ще один шанс вийти на сьоме місце в естафеті 4 × 100 мішаним.

Маккеун завершив розгін на 50 і 100 метрів вільним стилем з олімпійським рекордом у 23,81 секунди. Срібну медаль отримала шведка Сара Сьостром у 24.07, а діюча олімпійська чемпіонка Данії Пернель Блум цього разу задовольнила бронзу з результатом 24.21.

READ  Тропічна буря Ельзи здійснює сушу на Кубі, оглядаючи Флориду

Американка Еббі Ветцель фінішувала останньою у вісімці жінок.

___

Американець Калеб Дрессел виграв свою четверту золоту медаль у плаванні на Олімпійських іграх у Токіо, перемігши на 50 метрів вільним стилем.

Дрессел здобув порівняно легку перемогу в шаленому пориві з одного кінця басейну на інший, встановивши олімпійський рекорд у 21,07 секунди.

Француз Флоран Манаду повторив свою олімпійську срібну медаль з результатом 21,55 секунди, тоді як бразилець Бруно Фратос взяв бронзу з результатом 21,57 рази – обігравши американця Майкла Ендрю, щоб фінішувати останнім на подіумі.

Дрессел завоював ще одну золоту медаль у естафеті 4х100 в комплексі, події, яку Сполучені Штати не програли на Олімпійських іграх. Він буде плавати з ногою метелика в гонці, яка завершиться дев’ятьма днями змагань з плавання у Токійському аквацентрі.

Якщо Дрессел здобуде п’яту перемогу, він приєднається до американців Майкла Фелпса, Марка Шпіца та Метта Біонді, а також до східнонімецької Крістін Отто, як єдиних плавців, які виграли аж п’ять золотих медалей на одній Олімпіаді. Фелпс робив це тричі.

___

Кеті Ледецкі прощається з Токійськими іграми з чотирма медалями, дві з яких золоті.

Американська зірка плавання Вона зайшла у Twitter, щоб написати подяку Жителям Токіо та всім, хто надав їй “величезну підтримку цього тижня та років!” Незважаючи на те, що трибуни в Олімпійському басейні були в основному порожніми через пандемію коронавірусу, Ледецькі каже, що “могла вас усіх почути!”

Не настільки успішна, як на Олімпійських іграх у Ріо -2016, Ледецькі провела три змагання в одиночному розряді, а також виграла золоту та срібну медалі в естафеті.

Але вона виграла золото у своїх двох найдовших заїздах, на 800 та 1500 метрів вільним стилем, а також плаваючи у блискучій частині якоря, яка ледь не витягла золото для Сполучених Штатів у естафеті 4х200 вільним стилем.

READ  9 лютого 2024 р. Війна між Ізраїлем і ХАМАС

По дорозі Ледецькі стала першою плавчиною, яка завоювала шість індивідуальних золотих медалей у своїй кар’єрі, першою жінкою, яка завоювала 800 медалей вільного стилю на трьох олімпіадах поспіль, та однією з лише п’яти американських плавальниць, які здобули 10 професійних медалей.

У 24 роки Ладецькі не планує припиняти плавання.

___

Сповіщення про турботу

Американки Сара Спунселл та Келлі Клес були вибиті з турніру з пляжного волейболу, програвши три сети Канаді у першому матчі раунду нокауту.

Хізер Бенслі та Бренді Вілкерсон обіграли США 22-24, 21-18, 15-13 у парку Шиоказі. Планується, що американці Філ Далхаузер і Нік Лусіна зустрінуться в Катарі в другій половині дня.

Клас і Спонселл увійшли в ігри як найгарячіша команда світу, вигравши дві останні події продовженого кваліфікаційного періоду пандемії, щоб посісти друге місце у Сполучених Штатах у Токіо. В цьому процесі вони були нокаутовані Керрі Уолшем Дженнінгсом п’ять разів.