Українські плавці завоювали сім золотих медалей на Паралімпійських іграх у Токіо-2020 – KyivPost

Золота пропозиція України проходить гладко. За останні дні збірна України з плавання здобула сім золотих медалей, більшість з яких здобула 28 серпня.

як 29 серпня Збірна України здобула десять золотих медалей, одну у важкій атлетиці, одну у веслуванні та третю в легкій атлетиці.

Здобутки України не залишилися непоміченими. Оргкомітет Олімпійських і Паралімпійських ігор у Токіо 2020 року в Твіттері вшанував збірну України, з трепетом відзначивши виступ плавця, який приніс йому п’ять золотих медалей поспіль.

“Сьогодні ввечері Україна домінувала в напівплаванні. Всього п’ять золотих медалей! Ого”, – представник комітету Показати обліковий запис.

Максим Кріпак здобув золото на дистанції 100 метрів вільним стилем, побив новий світовий рекорд Паралімпійських ігор за 50,64 секунди. Виступ приніс Кріпаку шосту золоту медаль і п’яту медаль у загальному заліку на Паралімпійських іграх у Токіо-2020.

Першою українською плавчиною здобула медаль Єлизавета Мерешко, а найкращий час – на дистанції 100 м брасом. Вона також виборола золоту медаль на дистанції 50 метрів брасом.

Михайло Сербін здобув золото на дистанції 100 метрів на спині, а український плавець Віктор Смірнов фінішував другим, отримавши срібло.

Українська зірка плавання Євні Богодайко здобула золоту медаль на дистанції 100 м брасом, забезпечивши собі місце як чемпіон світу після третього місця в забігах. На попередніх Паралімпіадах він уже виграв шість золотих, п’ять срібних і дві бронзові медалі.

Денис Добров здобув золото на дистанції 200 метрів, а Анна Стіценко посіла перше місце на дистанції 400 метрів вільним стилем серед жінок.

Україна також здобула срібні нагороди з фехтування на візках, жіночого дзюдо та штовхання ядра у чоловіків, а також бронзи з дзюдо та настільного тенісу серед чоловіків.

Станом на 29 серпня Україна посідає четверте місце після Олімпійського комітету Росії та випереджає Австралію завдяки своїй команді, яка здобула 42 медалі з початку змагань.

Україна надіслала Змагаються 139 спортсменів у 15 видах спорту – у тому числі стрільба, легка атлетика, бадмінтон, їзда на велосипеді, голбол, веслування, стрільба з лука, плавання, настільний теніс і тхеквондо – для цьогорічного видання, яке минулого року було відкладено через пандемію COVID-19.

Паралімпійська збірна України була силою, з якою потрібно рахуватися на багатьох Паралімпіадах. У 2016 році на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро Україна здобула 27 золотих медалей, а на Паралімпіаді 2012 року в Лондоні – 32 золоті медалі.

Паралімпійські ігри в Токіо-2020 розпочалися 24 серпня і завершаться 5 вересня.