Україна завоювала перші медалі на літніх Олімпійських іграх 2020 року

Пелодід здобув першу медаль України

noc-ukr.org

Дзюдоїстка Дар’я Пелодід (48 кг) здобула бронзову медаль, перемігши ізраїльтянку Шіру Рішоні.

Це була не лише перша медаль України на літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо, а й перша олімпійська медаль 20-річної Дайри Пелодід та перша олімпійська медаль України з жіночого дзюдо. У жіночій категорії до 48 кг Белодиде перемогла сербку Міліку Ніколіч і португальку Катаріну Косту, обігнала японку Фона Тонакі і повернулася, щоб здобути бронзову медаль, перемігши ізраїльчанку Шіру Рішоні 24 липня.

Завоювання медалей не є чимось новим для молодої жінки вагою 5 футів 8 і 106 фунтів, яка виграла два золоті на чемпіонаті світу, золоту медаль на Європейських іграх і пару золотих медалей на чемпіонаті Європи. У 17 років вона побила рекорд і стала наймолодшою ​​чемпіонкою світу з дзюдо. Вона також є наймолодшою ​​дворазовою чемпіонкою світу з дзюдо серед чоловіків і жінок.

25 липня фехтувальник Ігор Різлін завоював другу олімпійську медаль України у чоловічому турнірі. Різлін переміг швейцарця Бенджаміна Стівена (15-11), швейцарця Макса Хайнцера (15-12) і єгиптянина Мохамеда Аль-Сайеда (15-13), а потім програв французам. Римська гармата (10-15). Щоб здобути бронзову медаль, Ріслін переміг італійця Андреа Сантареллі (15-12). У 2019 році 36-річний гравець двічі вигравав медалі чемпіонату світу (командний та індивідуальний).

Український фехтувальник Ігор Райслін здобув бронзову медаль у чоловічому одиночному розряді.

Олена Костевич та Олег Омельчук 27 липня об’єдналися, щоб вибороти бронзову медаль у змаганнях зі стрільби з пневматичного пістолета на 10 метрів. У поєдинку за бронзу український дует переміг серб Зорану Аронович і Даміра Міцича з рахунком 16-12. У змаганнях взяли участь 40 спортсменів з 15 країн.

READ  Хто такий Олександр Усик? Наступний суперник Ентоні Джошуа святкує день народження самого кумира Мухаммеда Алі, він виграв олімпійське золото в Лондоні 2012 року і був футболістом -любителем в Україні

Романчук встановив новий олімпійський рекорд
Український плавець Михайло Романчук у півфіналі 28 липня встановив олімпійський рекорд на дистанції 800 метрів вільним стилем з часом 7:41:28 секунди. Романчук є власником кількох національних рекордів із плавання вільним стилем. На чемпіонатах Європи та світу з 2016 року виграв 11 медалей, з яких шість золотих. Другий український плавець Сергій Фролов також вийшов у фінал на дистанції 800 метрів вільним стилем.

У стрільбі двоє українських гравців наблизилися до медалі: Костєевич посів четверте місце у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 метрів у жінок, а також Павло Коростілов, який фінішував четвертим у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 метрів серед чоловіків. У важкій атлетиці Каміла Конотоп посіла п’яте місце у ваговій категорії до 55 кг, а Артем Лисюк з дзюдо посів сьоме місце у ваговій категорії до 60 кг. У слаломі на байдарках і каное Вікторія Ус посіла восьме місце в чемпіонаті К-1 серед жінок.

Україна добре виступила в тенісі з четвертою сіяною Еліною Світоліною, яка пробилася до півфіналу (одна перемога від гарантованої медалі), а команда Людмили та Надії Кішинок вийшла до чвертьфіналу, а потім програла Вероніці Кудермтовій та Олені Везніній. Олімпійський комітет Росії.

Олексяк виграв дві медалі, встановив рекорд Канади
Відома канадська олімпійська спортсменка Бенні Олексіак завоювала срібну медаль в жіночій естафеті 4х100 метрів вільним стилем 24 липня. Коли Олексіак пірнула в останні 100 метрів, вона відставала від своєї суперниці Сімони Мануель, але в останньому штриху зуміла обігнати Мануель. Друге місце, яке здобула першу медаль Канади на літніх Олімпійських іграх 2020. Це була її п’ята олімпійська медаль, яка виграла чотири в 2016 році в Ріо (дві одиночні і дві естафетні: золото, срібло та бронзу). Олексяк здобула свою другу олімпійську медаль на Олімпіаді в Токіо і шосту в кар’єрі, завоювавши бронзу на дистанції 200 метрів вільним стилем серед жінок 28 липня. Вона є найбільш нагородженою канадкою на будь-яких Олімпійських іграх.

READ  Конгрес схвалив останні 40 мільярдів доларів на допомогу Україні відбиватися від росіян | Новини, спорт, робота

Україна – фаворит моди на церемонії відкриття
На церемонії відкриття Олімпіади-2020 у Токіо 23 липня, за даними кількох основних ЗМІ, Україну згадали серед 23 найелегантніших країн. Як повідомляє Yahoo Sports, українська делегація, до складу якої входить 161 спортсмен/співробітник (а також 161 накидка, що їх супроводжує), була країною з найкращими аксесуарами для літніх ігор. Делегація була одягнена у триколірні сорочки, світло-блакитні шорти, додаткову світло-блакитну вітровку та жовті або білі кросівки.

Олена Костевич та Олег Омлечук вибороли бронзу у змішаних парах з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів.

Прагнучи сприяти гендерній рівності, Міжнародний олімпійський комітет надав кожній країні-учасниці можливість дозволити двох прапороносців на церемонію відкриття, традиційного Параду націй. Прапороносцями України були Костевич (стрільба) і Богдан Нікішин (фехтування), обидва ветерани-олімпійці.

37-річний Костевич завоював золоту медаль у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 метрів на Олімпіаді 2004 року в Афінах. Вона виграла дві бронзові медалі на Олімпіаді в Лондоні 2012 року (пневматичний пістолет на 10 і 25 метрів), а також є багаторазовою чемпіонкою світу та чемпіонкою університету. Свою першу стрільбу Костевич виграла у 17 років.

41-річний Нікішин – фехтувальник-правша, який зайнявся цим видом спорту у віці десяти років. У 18 років завоював срібну медаль на чемпіонаті світу серед юніорів 1998 р. Був командним чемпіоном світу 2015 р., триразовим олімпійцем, здобув п’ять медалей чемпіонату світу (чотири команди) і сім медалей чемпіонату Європи (п’ять команд).