Результати Вімблдону-2024: Еліна Світоліна, Олена Рибакіна та Єлена Остапенко вийшли до чвертьфіналу

підпис до відео, Світоліна розчулилася, коли перемогла Вангу

• автор, Джонатан Горейко та Джо Ренделл
  • роль, Журналісти BBC Sport на Вімблдоні

Еліні Світоліній було дуже важко зіграти свій матч у четвертому раунді Вімблдонського тенісного турніру після того, як російські удари призвели до загибелі десятків людей і серйозних пошкоджень дитячої лікарні в її країні, Україні.

Світоліна (29 років) розплакалася під час інтерв’ю на полі після перемоги над китаянкою Ван Сінью за вихід до чвертьфіналу.

Вона грала в матчі з чорною стрічкою поверх білого одягу, бо знала, що в результаті нападу на її батьківщину будуть великі втрати.

«Сьогоднішній матч був одним із найважчих матчів у моєму житті», — сказала Світоліна.

«Психічно це перевершило все, що я коли-небудь відчував, але це не в порівнянні з тим, через що проходять мої люди вдома».

Тенісистка, яка дійшла до півфіналу Вімблдону 2023 року, є однією з найвидатніших спортсменок України та регулярно розповідає про вплив війни на її країну.

Світоліна сказала після перемоги з рахунком 6-2, 6-1: «Це була хороша гра з мого боку, і сьогодні дуже важкий день для українського народу».

Світоліна замовкла, коли почала плакати, і натовп на корті співчутливо підтримав її.

“Було нелегко зосередитися на матчі”, – додала Світоліна.

«Було дуже важко читати новини, і просто вийти на поле було дуже важко.

«Я щасливий, що зміг зіграти сьогодні і здобути перемогу».

У чвертьфіналі Світоліна зустрінеться з чемпіонкою Вімблдону-2022 Оленою Рибакіною.

Джерело зображення, Getty Images

Прокоментуйте фото, Українка Еліна Світоліна двічі виходила до півфіналу Вімблдону після двох матчів у 2019 та 2023 роках.

Світоліна, мати однієї дитини, сказала, що хотіла вийти зі своєї кімнати, побачивши новини, коли прокинулася.

Підтверджено щонайменше 36 загиблих і 140 поранених внаслідок ракетних обстрілів Росії по Україні в понеділок.

У результаті рідкісного денного нападу в Києві загинули щонайменше 19 людей, у тому числі двоє в дитячій лікарні «Оматдет» – найбільшому педіатричному закладі в Україні – яка зазнала значних збитків.

Світоліна разом із колишнім українським футболістом Андрієм Шевченком і чемпіоном з боксу у важкій вазі Олександром Усиком є ​​послом United24, організації зі збору коштів, яку направив президент Володимир Зеленський.

Вона хоче використати свій успіх на корті, щоб підтримувати обізнаність, але визнала, що почувається «винною» за те, що щаслива вийти до чвертьфіналу турніру Великого шолома.

«Багато людей не можуть покинути країну. Багато воюють. Багато воюють, щоб захистити наші лінії фронту», – додала вона.

«Ми жили з цим відчуттям більше двох років. Але так [guilt] «Не весело відчувати себе таким».

Коллінз прощається з Вімблдоном

Кар’єра американки Даніель Коллінз на Вімблдонському тенісному чемпіонаті завершилася поразкою після того, як одинадцята сіяна поступилася чешці Барборі Крейчіковій під дахом першого корту.

Колишня фіналістка Відкритого чемпіонату Австралії показала себе найкраще на Вімблдоні, де вона зіграла свій перший матч у четвертому раунді, але її перемогла 31-ша сіяна Крейчикова з рахунком 7-5 6-3.

Обидва гравці мали шанси у першому сеті, перш ніж Коллінз втратив подачу при рахунку 5-5.

Потім вона отримала брейк на початку другого сету, і їй знадобився медичний тайм-аут після травми ноги під час відставання з рахунком 3-1.

На шляху до переконливої ​​перемоги Крейчикова, яка раніше була другою ракеткою світу, ще двічі брала брейк на подачі суперниці.

Переможниця Відкритого чемпіонату Франції 2022 року вперше пройшла до чвертьфіналу Вімблдону та зустрінеться з колишньою чемпіонкою Ролан Гаррос Оленою Остапенко.

Раніше на першому корті тринадцята сіяна на турнірі латвійка Остапенко після сильної гри перемогла несіяну казахстанку Юлію Путінцеву з рахунком 6-2, 6-3.

Потужних ударів Остапенко з бокової лінії виявилося більш ніж достатньо для Путінцевої – гравця, який нокаутував першу сіяну Ігу Святек у попередньому раунді.

Рибакіна вийшла в чвертьфінал після того, як Калінська знялася через травму

підпис до відео, Калінська знімається з другого сету через травму проти Рибакіної

Четверта сіяна Рибакіна підкреслила, чому вона є новим фаворитом титулу, вдало виступивши проти Анни Калінської до того, як її суперниця знялася через травму.

Рибакіна вела з рахунком 6-3, 3-0 на центральному корті, коли 17-та сіяна росіянка Калінська залишила матч 1/8 фіналу, плачучи через те, що не змогла оговтатися від проблеми з зап’ястям.

Росіянка казахського походження Рибакіна є першою посіяною в жіночому жеребкуванні і в наступному матчі зустрінеться зі Світоліною.

Рибакіна втратила свою подачу в першій половині матчу і поступалася з рахунком 3-1 у першому сеті, але потім виграла п’ять геймів поспіль, двічі зробивши безпрограшний брейк на своїй подачі, щоб виграти перший сет, і процес тривав, поки Калінська не оголосила її зняття з матчу.

READ  Росіяни стикаються з великими перешкодами, щоб повернутися на олімпійську трасу