Кубок Біллі Джин з тенісу розпочався з емоційної вшанування України

(Reuters) – Думки про війну в Україні зайняли центральне місце під час гострої церемонії відкриття відбіркового матчу Кубка Біллі Джин Кінга між Сполученими Штатами та Україною в горах Північної Кароліни в п’ятницю.

За участі 78-річного великого американського короля мешканка Північної Кароліни Юлія Кашерц з України виконала емоційне виконання гімну зруйнованої війною країни.

Коли Каширець, представлений як брат, який служить в українській армії, співав гімн, гравці української та американської команд загнали Кінга в кут, коли вони стояли на полі.

93-я ракетка світу з Одеси Діана Ястремська прикрила український прапор, а сльоза покотилася по щоці її одноклубниці Катерини Завацької.

Чверть із 44 мільйонів жителів України були вигнані зі своїх домівок, а тисячі загинули відтоді, як Росія почала вторгнення в країну в лютому. Росія спочатку описала свої цілі в Україні як роззброєння свого сусіда та перемогу над націоналістами. Київ та його західні союзники кажуть, що це хибні виправдання для початку невиправданої загарбницької війни.

Пісня Елтона Джона Philadelphia Freedom 1975 року, написана британським музикантом, також була зіграна на честь прихильності Кінга, народженого у Філадельфії, рівним правам і соціальній справедливості.

Під час церемонії також було вшановано хвилиною мовчання «народ України» після того, як диктор стадіону сказав: «У цьому дусі ми вітаємо хоробрий і миролюбний український народ і стоїмо в ізоляції з ним, коли він відважно стоїть перед лицем невиправдана агресія».

На початку тижня Завацька розповіла про те, як важко зосередитися на тенісі, оскільки вдома точиться війна.

“Немає жодного дня, про який ми б не думали”, – сказала вона.

READ  Україна готується до вирішального матчу розпаленого війною футбольного сезону | футбольні новини

«Щодня я телефоную своїм батькам та родині, щоб запитати, чи живі вони. Зараз така реальність».

Після церемонії обидві команди зосередилися на тенісі, який почався з 30-очкового марафону на тай-брейку першого сету, який тривав приблизно 27 хвилин, перш ніж Елісон Ріске здобула перемогу над Ястримською.

Це був другий за тривалістю тай-брейк в історії кубка.

Ризик завершив гру з рахунком 7-6 (16) і 7-5, що відіграло стартову гру для Сполучених Штатів.

Потім Джессіка Пегола перемогла Заватку з рахунком 6-2 6-1 і вивела Сполучені Штати вперед з рахунком 2-0 у зворотному одиночному парному розряді в суботу.

Відбіркові матчі Кубка Біллі Джин включають два одиночні поєдинки в п’ятницю, а потім два матчі в суботу та один гумовий парний.

Переможець закріпить своє місце у фіналі в листопаді, а переможені вийдуть до матчу плей-офф.

Бельгія вже вийшла у фінал, отримавши тур по Білорусі, яка разом з Росією була відсторонена від міжнародних командних змагань з тенісу.

Білорусь є основним місцем для російського вторгнення в Україну.

(Репортаж Ендрю Бута в Кері, Північна Кароліна; редагування Пріти Саркар)